تاريخ: ۱۴۰۰ يکشنبه ۱۵ اسفند ساعت ۱۳:۸ بازدید: 2213      نظرات: 0      کد مطلب: 17806

وحشتناک‌ترین درگیری تاریخ فوتبال/ آمارهای عجیب از تعداد کشته شدگان و زخمی‌ها


اخبار حاکی از مرگ حداقل 24 نفر در درگیری شدید بین هواداران در دیدار بین تیم‌های کوئرتارو و اطلس در لیگ مکزیک است.
ا
دیداری در لیگ مکزیک بین کوئرتارو و اطلس پس از یک نزاع خشونت آمیز بین ده‌ها هوادار در ورزشگاه کورگیدورا متوقف شد. هواداران دو تیم ابتدا روی سکوها و در ادامه حتی در زمین با هم درگیری شدیدی داشتند و و به نظر می‌رسید که چندین نفر از سلاح‌هایی سرد نیز استفاده کردند و در نهایت مسابقه در اواسط نیمه دوم و در دقیقه 65 بازی به دلیل خشونت بین هواداران لغو و به زمان دیگری موکول شد. اما حالا برخی گزارشات نشان می‌دهد این شورش هواداران حداقل 24 کشته بر جای گذاشته و احتمال افزایش این آمار نیز وجود دارد.

تصاویر وحشتناکی از بیرون از استادیوم مخابره شده که هواداران حتی افرادی که زمین افتاده و احتمالاً جان خود را از دست داده‌اند نیز با آخرین قدرت کتک می‌زنند. وخامت درگیری و شرایط افراد مضروب به قدری وحشتناک بود که حتی دیدن آن بسیار دشوار و ناراحت کننده است.

تلویزیون آزتکا ابتدا تعداد اولیه کشته‌شدگان را 24 نفر اعلام کرد، اما مقامات رسمی مدعی شدند که 44 نفر در جریان این نزاع خشونت بار زخمی شده‌اند که شرایط دو مورد وخیم است، اما هنوز هیچ‌کسی کشته نشده است. گزارش اورژانس حاکی از آن است که تعداد مجروحان که همگی مرد هستند بیش از اینها بوده است.

استارت درگیری در بین هواداران از همان ابتدای مسابقه آغاز شد و در حالیکه بازی در جریان بود، روی سکوها کتک کاری شدید و بی‌رحمامه بین هواداران در حال انجام بود. در اوایل نیمه دوم حجم درگیری‌ها به قدری شدت یافت که دیگر امکان ادامه مسابقه وجود نداشت و البته هواداران وارد زمین شده و آنجا کتک کاری شدت گرفت. اما علیرغم هدایت شدن هواداران به خارج از استادیوم، در اطراف تصاویری وحشتناک و تلخ از کتک‌کاری شدید آنها به ثبت رسیده و حتی افرادی که دیگر روی زمین افتاده و تکان نمی‌خورند نیز همچنان از سوی چند نفر مورد ضرب و شتم قرار می‌گیرند.
 
میکل آریولا، رئیس اتحادیه لیگ مکزیک در این خصوص در توییتر گفت: خشونت غیرقابل قبول و تاسف بار در استادیوم کورگیدورا رخ داد. افرادی که مسئول تامین امنیت در ورزشگاه هستند قطعاً مجازات خواهند شد. امنیت بازیکنان و هواداران ما در اولویت است. جریان مسابقه برای حفظ امنیت همه متوقف شد.

همچنین در بیانیه سازمان لیگ امده است: ما تحقیقات گسترده‌ای را در مورد آنچه در سکوها، در زمین و خارج از ورزشگاه در جریان بازی کوئرتارو و اطلس رخ داده آغاز کرده‌ایم. همه شکایات مربوطه به اعمال خشونت آمیز در استادیوم کورگیدورا پیگیری خواهد شد.

همچنین مائوریسیو کوری، فرماندار ایالت کوئرتارو مکزیک در توییتر خود نوشت: من خشونت امروز در استادیوم را به شدت محکوم می‌کنم. دستورالعمل‌هایی را برای اعمال قانون با تمام عواقب آن ارائه کرده‌ام و در اینجا هیچ مصونیتی برای هیچ شخصی وجود ندارد.

ساعاتی بعد شبکه TUDN مکزیک گزارش داد که تمام بازی‌های لیگ مکزیک که برای یکشنبه برنامه‌ریزی شده بود به حالت تعلیق درآمده است. علیرغم تکذیب از سوی مقامات رسمی، تصاویری از چند جنازه اطراف استادیوم منتشر شده و به نظر این تراژدی وحشتناک قربانیان زیادی داشته است
ارسال به دوستان
ارسال به دوستان
چاپ
نسخه چاپی


نظر کاربران


نظر خود را براي ما ارسال كنيد