تاريخ: ۱۴۰۰ چهارشنبه ۴ اسفند ساعت ۱۸:۴۷ بازدید: 922      نظرات: 0      کد مطلب: 17725
استاندار آذربایجان غربی:

ایران آماده تامین گاز اقلیم کوردستان است


به گزارش هاژه، استاندار آذربایجان غربی گفت: جمهوری اسلامی ایران آمادگی دارد تا از طریق مرزهای این استان گاز مورد نیاز اقلیم کوردستان را تامین کند.
 محمدصادق معتمدیان پس از نشست مشترک چهار ساعته با استاندار اربیل در جمع خبرنگاران، افزود: مطرح کردن پیشنهاد گاز رسانی به اقلیم کوردستان یکی از دستاوردهای این سفر بود که در این نشست به طرف عراقی جزییات آن داده شد.
وی گفت: زیر ساخت های لازم برای انتقال گاز طبیعی از استان آذربایجان غربی به اقلیم کوردستان وجود دارد و ما ‌می توانیم با استفاده از توان فنی و مهندسی داخل کشور این امر را محقق کنیم.
استاندار آذربایجان غربی اظهار داشت: اکنون گاز طبیعی تا مرز تمرچین شهرستان پیرانشهر در جنوب این استان رسیده است و ما آماده ایم که طرح عظیم گاز رسانی را در راستای خدمت به مردم اقلیم کوردستان عملیاتی کنیم.
 
استاندار آذربایجان غربی در بخش دیگری‌ از صحبت های خود از عزم جدی برای توسعه روابط اقتصادی این استان با اقلیم کوردستان خبر داد و گفت: زیر ساخت های خوبی در مرزهای تمرچین ‌ و سردشت در جنوب این استان برای توسعه روابط تجاری وجود دارد که باید از آنها بهره بگیریم.
معتمدیان با اشاره به ظرفیت های علمی و دانشگاهی آذربایجان غربی و اربیل عراق گفت: امروز توافق کردیم که دانشگاه های 2 استان نشست هایی را به منظور بررسی زمینه های همکاری برگزار کنند.
وی‌، گردشگری‌ را از دیگر موارد مطرح شده در این نشست عنوان کرد و اظهارداشت: زمینه استفاده مردم اقلیم کوردستان از ظرفیت های توریسم درمانی آذربایجان غربی فراهم‌ خواهد شد.
استاندار آذربایجان غربی مباحث فرهنگی و ورزشی را نیز از دیگر موضوعات مطرح شده در این نشست عنوان و اعلام کرد که برای برگزاری نمایشگاه های صنایع دستی و محصولات فرهنگی ایران در استان های اربیل و دهوک عراق آمادگی‌ کامل داریم.


برچسب ها:

ارسال به دوستان
ارسال به دوستان
چاپ
نسخه چاپی


نظر کاربران


نظر خود را براي ما ارسال كنيد