تاريخ: ۱۴۰۰ سه شنبه ۳ اسفند ساعت ۱۷:۵۱ بازدید: 1269      نظرات: 1      کد مطلب: 17716
فرماندار

مهاباد از آشفتگی ترافیکی رنج می‌برد/ مردم گلایه‌های برحقی دارند که باید رفع شود

گزارش خالند عجمی


به گزارش پایگاه خبری – تحلیلی هاژه، فرماندار مهاباد گفت: شهر مهاباد از آشفتگی ترافیکی رنج می‌برد و مسوولان باید در راستای برطرف کردن گلایه‌های برحق شهروندان اقدامات لازم را انجام دهند.

امیر قادری در جلسه شورای ترافیک شهرستان مهاباد اظهار کرد: بدلیل اینکه هسته اصلی تجاری مهاباد در مرکز شهر واقع شده، بافت متراکم موجود منجر به آشفتگی ترافیک در بخش مرکزی شده است.

 

وی افزود: یکی از اقدامات لازم پخش کردن ترافیک به سایر نقاط شهر با ایجاد هسته‌های جدید است.

قادری تصریح کرد: شهروندان گلایه‌های برحقی در خصوص ترافیک بخش مرکزی دارند و طرح ساماندهی ترافیک شهری به یک ضرورت در مهاباد تبدیل شده است.

وی اضافه کرد: نیازمند مداخله در بافت مرکزی شهر هستیم، اما هر طرحی را نمی‌توان بدون مطالعات دقیق و کاربردی اجرا کرد.

فرماندار مهاباد در ادامه اظهار کرد: امروزه ترافیک به یک فن و هنر تبدیل شده و در کنار تقویت فرهنگ ترافیکی، مدیران شهر نیز باید تصمیمات مدیریتی کارشناسی شده را اجرا نمایند.

وی افزود: طرح ساماندهی حمل و نقل شهری باید در دستور کار شهرداری مهاباد قرار بگیرد و تصمیمات فعلی نیز باید با تحلیل داده‌های برداشت شده انجام شود.

بابک رستم پور شهردار مهاباد نیز در این جلسه اظهار کرد: طرح جامع ترافیکی با هدف ساماندهی وضعیت ترافیک شهری، ساماندهی دست فروشان و سد معبر، اصلاح هندسی تقاطع و همچنین معابر توسط کارشناسان این حوزه در دستور کار قرار گرفته است که در آینده نزدیک عملیاتی خواهد شد.

 

وی افزود: یکی از مشکلاتی که در موضوع ترافیک شهرستان وجود دارد، تعدد نظرات و پیشنهادات است، لذا درحال ایجاد بانک اطلاعاتی برای اجرای طرح و برنامه‌های کارشناسی شده هستیم.

بابک رستم پور با بیان اینکه مصوبات جلسه شورای ترافیک باید ضمانت اجرایی داشته باشد، تصریح کرد: تاکنون هیچ طرح جامع ترافیکی در شهر مهاباد اجرایی نشده است تا بتوان براساس آن نسبت به حل مشکلات ترافیک شهری قدم برداشت.

آرش شهابی مسوول کمیسیون شورای اسلامی شهر مهاباد نیز اظهار کرد: آمارگیری ترافیک بخش مرکزی درحال انجام است، اما داده‌های اولیه حاکی از آن است که کمترین میزان ترافیک در طول هفته مربوط به روزهای دوشنبه است.

وی افزود: 11 درصد از خودروهای بخش مرکزی بدون هدف درحال حرکت بودند و 30 درصد از گره‌های ترافیکی سطح شهر مربوط به مشکلات فرهنگی است.

شهابی تصریح کرد: وام خرید دوچرخه به شهروندان به ویژه کارمندان، پیاده‌روی های خانوادگی بصورت ماهیانه و اجرای سه شنبه های بدون خودرو، برای ترافیک زدایی و فرهنگ سازی پیشنهاد شده است.
ارسال به دوستان
ارسال به دوستان
چاپ
نسخه چاپی


نظر کاربران

0
0
پاسخ به این اظهارنظر

۱۴۰۰/۱۲/۳
مسئولین هیچی سوادی شهر سازی، و ترافیک شهریان نیه دنا زور مشکل گه وره نیه سه راه هواشناسی ازاد بکن داشا مجید تواو کن کمر بندی بیمه سوتاو ب کن به دو بانده خلاص بلام لبر گیفانی خویانو رشوه خواردن کوا فکر دکن

نظر خود را براي ما ارسال كنيد