تاريخ: ۱۴۰۰ پنج شنبه ۲۸ بهمن ساعت ۱۹:۰ بازدید: 822      نظرات: 0      کد مطلب: 17683

پنج نکته از بازی تراکتور و استقلال/اوج هیجان در تبریز


به گزارش هاژه، استقلال صدرنشین در هفته هجدهم راهی تبریز می‌شود تا برابر تراکتور قرار بگیرد.
رقیبی که حال ناخوشی دارد و مدت‌هاست شباهت و نشانی از آن غول همیشه برنده برابر آبی‌ها ندارد.
رویارویی دو تیم در تبریز البته علاقه ویژه‌ای به ثبت نتیجه مساوی داشته:
6 تقسیم امتیاز در 13 بازی.
خارجی، مساوی نمی‌کند
این هفتمین رویارویی استقلال با تراکتور است در حالیکه روی نیمکت تیم تبریزی، یک سرمربی خارجی نشسته یعنی زوونیمیر سولدو.
هیچکدام از 6 رویارویی قبلی، مساوی نشده. استقلال 3 بار با تراکتور تونی اولیویرا مصاف داده و 3 رویارویی دیگرش هم با تیم تحت هدایت جان توشاک، مصطفی دنیزلی و جرج لیکنز بوده است. 3 برد برای استقلال (برابر دنیزلی در تبریز و تونی و توشاک در تهران) ثبت شده و 3 برد برای تراکتور که 2تایش با تونی بوده (یکی در تبریز و یکی در تهران) و دیگری با هدایت لیکنز در تبریز.
سرمربی گلزن
فرهاد مجیدی به عنوان بازیکن، روزگار درخشانی با پیراهن استقلال برابر تراکتور داشته است. او سابقه زدن 3 گل در لیگ برتر را به تراکتور دارد: یکی در تبریز و 2 تا در تهران. البته استقلال در هیچکدام از این بازی‌ها، برنده نشد. او قبل از استارت لیگ برتر و در جام آزادگان هم 5 گل به تراکتور زده و سابقه هت‌تریک برابر این تیم را در تبریز دارد.
جابجایی کفه‌های ترازو
تراکتور، حریف قدرتمندی برای استقلال بود و یکی از از معدود تیم‌هایی که بیشتر از باخت، استقلال را برده بود. ولی در چند سال اخیر، این آمارهای درخشان همه از بین رفته است. استقلال در هر 3 مصاف آخرش موفق به شکست دادن تراکتور شده است، تراکتور در 5 رویارویی آخرش برابر استقلال، برنده نشده و تنها یک برد برای تراکتور در 9 جدال آخر لیگ برتری برابر استقلال ثبت شده است. استقلال در 2 سفر آخرش به تبریز، تراکتور را با 2 گل اختلاف شکست داده است.
روزگار ناخوش
تراکتور در حال سپری کردن روزهای بسیار ناخوشی است. آنها بردی در 7 بازی آخرشان ندارند و کلا در این فصل، هرگز بیرون از خانه رنگ برد را ندیده‌اند درست مانند پدیده. تراکتور یکی از دو تیمی است که هنوز در نیم فصل دوم، گل هم نزده (در کنار ذوب‌آهن). رفتن فیروز کریمی و جذب سولدو، هنوز نکته مثبت خاصی را به تراکتور تزریق نکرده است.
آنها فقط می‌برند
رقبای استقلال، چه توپ بازی را با خود به شهرشان ببرند و چه ناراحت شده و آن را نبرند، درنهایت برابر تیم مجیدی محکوم به شکست هستند. استقلال فقط در یکی از 9 بازی آخرش برنده نشده که آنهم با دریافت گل مساوی بعد از دقیقه 90 برابر آلومینیوم بوده است.
تیم مجیدی در 10 بازی آخرش فقط به پرسپولیس گل نزده و صاحب بیشترین برد، کمترین باخت، بهترین خط حمله (مشترک با مس رفسنجان) و بهترین خط دفاع فصل هم هست. آنها این فصل هنوز شکست نخورده‌ و در 26 بازی آخرشان تنها یک بار بدون امتیاز، زمین را ترک کرده‌اند.ارسال به دوستان
ارسال به دوستان
چاپ
نسخه چاپی


نظر کاربران


نظر خود را براي ما ارسال كنيد