تاريخ: ۱۴۰۰ پنج شنبه ۲۸ بهمن ساعت ۱۸:۵۸ بازدید: 882      نظرات: 0      کد مطلب: 17682

پنج نکته از بازی پرسپولیس و آلومینیوم؛ بالاخره روز انتقام فرا رسید


آلومینیوم را می‌توان و باید تنها لقمه گلوگیر پرسپولیس در دو فصل اخیر لیگ برتر نامید.
تنها تیمی که مدافع همیشگی عنوان قهرمانی را شکست داده است.
پرسپولیس این هفته فرصت دارد با گرفتن انتقام شکست دور رفت به رکورد میزبانی‌های بدون باخت خودش در زمان دایی برسد و سپس برای رسیدن به صدر تاریخ، آماده شود.
رسیدن به خود و حمله به رکورد
 باختن در آزادی؛ آخرین بار چنین اتفاقی برای پرسپولیس کی افتاد؟ رسیدن به آخرین شکست خانگی پرسپولیس، کار سختی است و نیاز به زمان زیادی برای عقب رفتن دارد: تا هفته‌های پایانی لیگ نوزدهم. 
پس از آن باخت (برابر ذوب‌آهن)، پرسپولیس هیچ شکستی در 25 بازی خانگی آخرش نداشته و حالا اگر به آلومینیوم هم نبازد، با رکورد خودش بین لیگ‌های 12 تا 14 برابر می‌شود: تیمی که در 26 بازی خانگی پیاپی نباخت (از باخت به تراکتور تا باخت به تراکتور). و سپس تیم گل‌محمدی آماده می‌شود تا به بهترین رکورد نباختن در خانه تاریخ لیگ برتر حمله می‌کند: سپاهان با 28 میزبانی بدون شکست.
مساوی نمی‌شود
 آلومینیوم جزو مهمان‌های تازه‌وارد تاریخ لیگ برتر است ولی برخلاف رویارویی‌های پر از مساوی‌اش برابر استقلال (2 تا از 3 مصاف دو تیم در لیگ برتر‏ برنده نداشته است)، هیچ‌کدام از مصاف‌های آنها با پرپسولیس مساوی نشده است‎ آلومینیوم هرگاه در خانه میزبان پرسپولیس بوده، برنده شده و هرگاه به خانه پرسپولیس رفته، شکست خورده است.
خودشه!
 آلومینیوم؛ این تنها نامی است که پرسپولیس را در یکی، دو فصل اخیر ناکام گذاشته است. پرسپولیس در 37 بازی آخر لیگ برتری‌اش تنها یک بار باخته که در بازی رفت این فصل برابر همین آلومینیوم بوده است. و البته آلومینیوم، یکی از معدود تیم‌هایی است که در 6 فصل اخیر، بیشتر از یک بار موفق به شکست دادن قهرمان همیشگی لیگ برتر شده. 
جالب‌تر اینکه، رسول خطیبی به عنوان سرمربی، در مصاف‌های لیگ برتری برابر پرسپولیس و گل‌محمدی، بردهایش بیشتر از باخت‌هایش است. 
اگر بازی‌های پرسپولیس را طوری برش بزنیم که رویارویی این هفته با آلومینیوم، بازی شماره 50اش باشد، آنها در 49 بازی آخرشان 2 بار باخته‌اند و هر 2 بار به همین آلومینیوم.
غول‌خانه
 هیچ تیمی این فصل، نتایج خانگی بهتری نسبت به پرسپولیس نگرفته است. 
با ملاک قرار دادن لیگ 21، فقط گل‌گهر و هوادار توانسته‌اند از پرسپولیس میزبان امتیاز بگیرند و حالا آیا رسول خطیبی هم به دو استقلالی دیگر پیوسته و با امتیاز، آزادی را ترک می‌کند؟ 
اگر ملاک را روی 20 میزبانی آخر پرسپولیس تنظیم کنیم، خروجی همان قبلی است: 18 برد، گرفتن 56 امتیاز از 60 امتیاز ممکن و تنها 2 بازی بدون برد برابر تیم‌های قلعه‌نویی و عنایتی. پرسپولیس در 7 بازی خانگی آخرش فقط هوادار را شکست نداده است.
 
واقعا؟
جایگاه آلومینیوم در جدول و تعریف و تمجید از تیم خطیبی، سنخیتی با آمار این تیم در هفته‌های اخیر ندارد. 
آلومینیوم هیچ بردی در 8 بازی آخرش نداشته و علاقه ویژه‌اش در این فصل، تقسیم امتیاز بوده است: 10 بار. آنها با این 10 مساوی، 10 امتیاز گرفته‌اند درحالیکه اگر در نیمی از آنها برنده و در نیم دیگر، بازنده می‌شدند حالا 5 امتیاز بیشتر داشتند. 
تیم خطیبی در 12 بازی خارج از خانه آخرش تنها یک بار برنده شده که برابر تراکتور در تبریز بوده است.ارسال به دوستان
ارسال به دوستان
چاپ
نسخه چاپی


نظر کاربران


نظر خود را براي ما ارسال كنيد