تاريخ: ۱۳۹۵ سه شنبه ۲۱ دي ساعت ۲۱:۵ بازدید: 348      نظرات: 0      کد مطلب: 2757
نماینده نقده و اشنویه در مجلس:

دولت در ارائه لایحه حمایت از محیط بانان به مجلس تعلل نکند


به گزارش پایگاه خبری – تحلیلی هاژه، نایب رئیس فراکسیون محیط زیست و توسعه پایدار مجلس با تاکید بر ضرورت ارایه سریع لایحه حمایت از محیط بانان به مجلس، گفت: دولت در ارائه این لایحه به مجلس تعلل نکند.

عبدالکریم حسین زاده بر ضرورت تسریع در تعیین تکلیف لایحه حمایت از محیط بانان تاکید کرد و افزود: مشکلات عدیده اقتصادی، اجتماعی و قضایی در محیط بانان بیانگر این است که باید روند بررسی این لایحه سریع تر طی شود و دولت نباید در ارایه آن به مجلس تعلل کند.

بهبود وضعیت محیط بانان مستلزم ارائه لایحه حمایت از محیط بانان به مجلس

نماینده مردم نقده و اشنویه در مجلس شورای اسلامی، با یادآوری اینکه بهبود وضعیت محیط بانان و جلوگیری از ضرب و جرح آنها از سوی شکارچیان غیرمجاز مستلزم ارائه سریع لایحه حمایت از محیط بانان به مجلس است، ادامه داد: متاسفانه محیط بانان از مشکلات اقتصادی زیادی رنج می برند و درآمد آنها جوابگوی هزینه ها نیست، بنابراین لازم است در این لایحه به ابعاد لجستیکی، اقتصادی، پشتیبانی، قضایی و تقویت تجهیزات توجه شود.

این نماینده مردم در مجلس دهم با بیان اینکه محیط بانان برای حفاظت از جان خود و حیات وحش نیاز به حمایت های قضایی و حقوقی مناسبی دارند، گفت: اگر حمایت ها از محیط بانان به درستی صورت نگیرد نمی توان پاسداری و حفاظت درستی را از حیات وحش و محیط زیست کشور داشت، از این رو برای حفظ جان و سلامتی محیط بانان و حیات وحش باید این لایحه به صورت جدی و کامل تنطیم شود به نوعی که با اجرای آن تمامی مشکلات محیط بانان رفع شود.

محیط بانان سرمایه های اجتماعی کشور هستند.

حسین زاده با یادآوری اینکه محیط بانان سرمایه های اجتماعی کشور هستند که خود در راستای حفظ سرمایه های اکولوژیکی و اکوسیستمی تلاش می کنند، ادامه داد: برای اینکه این قشر با خیال راحت و آسوده و ضریب اطمینان و توانایی بیشتر وظایف خود را در برابر محیط زیست ایفا نمایند انتظار می رود محیط بانان مورد حمایت جدی قرار گیرند.

سازمان حفاظت از محیط زیست پیگیری پرونده های قضایی محیط بانان را بر عهده بگیرد

نایب رئیس فراکسیون محیط زیست و توسعه پایدار مجلس شورای اسلامی، با تاکید بر اینکه سازمان حفاظت از محیط زیست باید پیگیری پرونده های قضایی محیط بانان را بر عهده بگیرد، تصریح کرد: سازمان حفاظت محیط زیست باید وکیل مدافع های حرفه ای را برای پیگیری روند بررسی پرونده های قضایی محیط بانان به کار گیرد، زیرا محیط بانان در راستای انجام وظایف خود جانشان با خطر روبه رو می شود.

منبع:خانه ملتبرچسب ها:

ارسال به دوستان
ارسال به دوستان
چاپ
نسخه چاپی


نظر کاربران


نظر خود را براي ما ارسال كنيد