تاريخ: ۱۴۰۰ چهارشنبه ۶ بهمن ساعت ۱۲:۲۹ بازدید: 4586      نظرات: 1      کد مطلب: 17516
دستگاه‌های خدمات رسان آماده باشند

آب و هوای مهاباد و جنوب استان تا پایان هفته پیش بینی شد


به گزارش پایگاه خبری – تحلیلی هاژه، رییس اداره هواشناسی مهاباد از ورود سامانه بارشی به مرکز و جنوب استان آذربایجان غربی خبر داد.

اردلان محمدپور در گفتگو با خبرنگار هاژه اظهار کرد: سامانه بارشی جدید از اواخر وقت امشب وارد منطقه می‌شود و فعالیت خود را ابتدا از شهرهای مرزی آغاز می‌کند.

وی افزود: عمده فعالیت این سامانه بارشی از صبح پنج شنبه آغاز و تا اواخر وقت همان روز ادامه خواهد داشت.

محمدپور تصریح کرد: در روز جمعه بارش پراکنده برف در برخی شهرهای مرکز و جنوب استان پیش بینی و سامانه بارشی بتدریج از منطقه خارج می‌شود.

اردلان محمدپور با اشاره به اینکه 70 درصد پیش‌بینی هواشناسی روی می‌دهد، اظهار کرد: بارش 5 الی 10 سانتیمتر برای شهرهای مهاباد، بوکان و در مجموع مرکز و جنوب استان در روز پنج‌شنبه پیش‌بینی می‌شود اما احتمال دارد با تغییرات جوی این میزان در برخی شهرها افزایش و یا کاهش داشته باشد.

وی افزود: پدیده‌های جوی همواره  سیال و درحال تغییر است و پیش‌بینی‌ها بر اساس تحلیل داده‌ها و نقشه‌های هواشناسی انجام می‌گیرد، لذا شهروندان باید احتمال افزایش و یا کاهش میزان بارش را در نظر بگیرند.

محمدپور تصریح کرد: هشدار نارنجی برای 2 روز آینده پیش‌بینی شده و دستگاه‌های خدمات رسان به‌ویژه راهداری و شهرداری باید آمادگی لازم را برای برف‌روبی و یخ‌زدایی از محورهای مواصلاتی، خیابان‌های داخل شهری و کوچه‌ها داشته باشند.

وی به شهروندان توصیه کرد: در 2 روز آینده از سفرهای غیرضروری و کوهنوردی پرهیز کنند و در صورت تردد در جاده‌ها ضمن بهمراه داشتن زنجیر چرخ، لباس گرم، جیره خشک و سوخت کافی، از سالم بودن سیستم گرمایشی و برف پاک کن خودرو اطمینان حاصل کنند.

رییس اداره هواشناسی مهاباد در ادامه با اشاره به وضعیت دمایی شهرستان مهاباد اظهار کرد: دمای حداقل 8 درجه زیر صفر و 6 درجه بالای صفر در 24 ساعت گذشته ثبت شده است.

وی در پایان افزود: دمای فعلی مهاباد صفر درجه است و پیش‌بینی می‌شود دمای هوا در بعد از ظهر امروز اندکی افزایش یابد.برچسب ها:

ارسال به دوستان
ارسال به دوستان
چاپ
نسخه چاپی


نظر کاربران

0
0
پاسخ به این اظهارنظر

۱۴۰۰/۱۱/۶
آفرین

نظر خود را براي ما ارسال كنيد