تاريخ: ۱۴۰۰ پنج شنبه ۳۰ دي ساعت ۱۸:۱۰ بازدید: 1337      نظرات: 0      کد مطلب: 17467
با فرا رسیدن سالگرد درگذشت استاد محمد ماملی

ارکسترای ئه‌ستێره‌کان مهاباد، قطعه‌ای موسیقی منتشر می‌کند


به گزارش پایگاه خبری تحلیلی هاژه، گروه ارکسترای ئه‌ستێره‌کان  در مهاباد به رهبری هیمن سلطان‌پور به مناسبت سالروز درگذشت استاد محمد ماملی یکی قطعات موسیقی این هنرمند برجسته را اجرا و منتشر می‌کند.

 

هیمن سلطان‌پور در این خصوص به خبرنگار هاژه گفت: بعد از 2 ماه تمرین 37 نفر از کودکان و نوجوانان هنرجوی مهابادی  قرار است، اولین تجربه حضور در ارکسترا را با قطعه‌ای از استاد پرآوازه موسیقی کوردی تجربه کنند.

 

وی افزود: با توجه به فرا رسیدن سالگرد درگذشت استاد محمد ماملی در مورخه 3 بهمن‌ماه، سالروز تأسیس آموزشگاه موسیقی ئه‌ستێره‌کان در مورخه یکم بهمن‌ماه و همچنین علاقمندی به فعالیت در زمینه موسیقی اصیل کوردی، تا چند روز دیگر قطعه‌ای موسیقی متشکل از 3 ترانه استاد محمد ماملی توسط ارکسترای ئه‌ستێره‌کان اجرا و منتشر می‌شود.

سلطان‌پور تصریح کرد: فعالیت در زمینه موسیقی اصیل کوردی یکی از مهمترین اهداف ارکسترای ئه‌ستێره‌کان خواهد بود و بنا داریم در آینده قطعاتی از آثار هنرمندان پر آوازه موسیقی کوردی را اجرا و منتشر کنیم.

وی که مدت 8 سال است در آموزشگاه‌های موسیقی شهرستان تدریس می‌کند، یکی از خلاءهای موجود دربین کودکان را عدم آشنایی آنها با موسیقی کوردی اعلام کرد و گفت: بر همین اساس فعالیت در زمینه موسیقی اصیل کوردی جزو برنامه‌های اصلی این آموزشگاه و ارکسترا است.

سلطان پور افزود: بیشتر اعضای ارکسترا هنرجویانی هستند که بیش از 3 سال است که درحال آموزش هستند.

هیمن سلطان پور رهبر ارکسترای ئه‌ستێره‌کان در پایان ضمن تقدیر از مدیریت تالار تک ستاره برای در اختیار گذاشتن فضا جهت تمرینات گروه از خانواده‌های هنرجویان نیز تشکر کرد و گفت: در بازه زمانی 2 ماهه که هنرجویان خود را برای اجری این قطعه موسیقی آماده می‌کردند، خانواده‌های آنها زحمات کشیده‌اند.

احمد اسلامی هنرمند پیشکسوت موسیقی نیز در حاشیه تمرینات این گروه ضمن تقدیر از برگزار کنندگان این رویداد هنری اظهار کرد: اگرچه آموزش و اجرای قطعات موسیقی بصورت گروهی و در قالب ارکسترا بسیار سخت و دشوار بوده، اما پرورش هنرمندان آینده این شهر مایه افتخار است.

 

وی افزود: خواننده و نوازنده بصورت انفرادی عملکرد بهتری دارند، ولی برای اجراهای گروهی هماهنگی و نظم زیادی لازم است.

اسلامی با اشاره به تأثیرگذاری موسیقی بر زندگی فردی و جامعه، تصریح کرد: یکی از دغدغه‌های شخصی من آشنایی و حمایت خانواده‌ها از کودکانشان برای فراگیری هنر در رشته مورد علاقه خود است، بهمین دلیل امروز نیز برای حمایت نوه‌هایم در محل تمرین آنها حضور یافته‌ام.

هنرمند پیشکسوت مهابادی در پایان اظهار کرد: خواسته قلبی من از خانواده‌ها اینست که فرزندانشان را با موسیقی کوردی آشنا کنند و آنها را در انتخاب رشته مورد علاقه خود آزاد بگذارند.

ارسال به دوستان
ارسال به دوستان
چاپ
نسخه چاپی


نظر کاربران


نظر خود را براي ما ارسال كنيد