تاريخ: ۱۳۹۵ يکشنبه ۱۹ دي ساعت ۱۸:۴۹ بازدید: 1873      نظرات: 0      کد مطلب: 2736

"کوردها برای محاصرۀ رقه آماده می‌شوند"


منابع نزدیک به نیروهای سوریه دموکراتیک از ادامه مرحله دوم عملیات خشم فرات برای رسیدن به شهر رقه خبر دادند.

به گزارش هاژه به نقل از العالم، خبرنگار شبکه روسیا الیوم در حومه غربی رقه گفت، نیروهای سوریه دموکراتیک با کمک نیروهای ائتلاف بین المللی توانستند قلعه تاریخی جعبر را در ساحل شرقی رودخانه فرات آزاد کنند. عناصر داعش تونل هایی به طور سیزده کیلومتر تا منطقه الطبقه حفر کرده بودند.

خبرنگار روسیا الیوم افزود: گروه داعش اشیاء تاریخی زیادی را از قلعه جعبر غارت و چند اثر باستانی دیگر را تخریب کرد. نیروهای سوریه دموکراتیک به اطراف سد فرات رسیده اند و تا کنون بیش از 100 حمله را آغاز کرده اند.

یک عضو نیروهای سوریه دموکراتیک در این باره گفت: ما هر روز در عملیات خشم فرات پیشروی می کنیم و به تازگی جعبر شرقی، جعبر غربی و این قلعه (قلعه جعبر) که خود یک مرکز راهبردی به شمار می رود. نیروهای ما از روحیه بالای برخوردارند. بیش از پنجاه مزدور کشته و بیش از یازده نفر بازداشت شدند.

بنا بر این گزارش نیروهای سوریه دموکراتیک قصد دارند عملیات جدیدی برای آزاد سازی منطقه الطبقه و سد فرات آغاز کنند، تا بتوانند شهر رقه را محاصره کنند. گفتنی است فاصله منطقه الطبقه تا رقه سی و پنج کیلومتر است و بزرگترین زندان های داعش این منطقه وجود دارد.

مانی عکید از فرماندهان نیروهای سوریه دموکراتیک گفت، هدف عملیات نیروها ما برای تصرف مناطق واقع میان الطبقه و رقه است. درگیرهای شدیدی در جریان است و عناصر داعش به شدت می جنگند. با وجود از بین رفتن شماری از نیروهای ما، ولی عملیات به خوبی پیش می رود.

نیروهای سوریه دموکراتیک که تحت فرماندهی نیروهای "مدافع خلق کورد" قرار دارند و عملیات آزاد سازی رقه را در دو مرحله به اجرا گذاشتند. نیروهای ائتلاف بین المللی به نیروهای کورد در این عملیات کمک می کنند.
ارسال به دوستان
ارسال به دوستان
چاپ
نسخه چاپی


نظر کاربران


نظر خود را براي ما ارسال كنيد