تاريخ: ۱۴۰۰ دوشنبه ۲۷ دي ساعت ۱۲:۱ بازدید: 10127      نظرات: 6      کد مطلب: 17440
میزان ارتفاع برف در مهاباد و شهرهای همجوار اعلام شد

پیش بینی وضعیت آب و هوای مهاباد وجنوب استان تا چند روز آینده


به گزارش پایگاه خبری – تحلیلی هاژه، رییس اداره هواشناسی شهرستان مهاباد میزان ارتفاع برف در مهاباد و شهرهای جنوب و مرکز استان را اعلام کرد.

 از روز گذشته بنا بر گزارشات رسیده از سوی شهروندان ارتفاع برف در برخی نقاط شهرستان مهاباد به 80 الی 1 متر در روستاها و گردنه‌ها و بیش از 70 سانترمتر در برخی محلات شهر مهاباد رسیده است.
هواشناسی مهاباد علت کم بودن ارتفاع اعلام شده از سوی این اداره را درنظر گرفتن ذوب شدن برف و اعلام آن در قالب بارندگی اعلام کرده است. 

اردلان محمدپور در گفتگو با خبرنگار هاژه اظهار کرد: بیشترین میزان ارتفاع برف در مهاباد مربوط به ایستگاه کله‌کاوی با 70 سانتیمتر است.

وی افزود: ارتفاع برف در سیاقول مهاباد نیز 61 سانتیمتر ثبت شده است و در روستای باجوند نیز کمترین میزان ارتفاع برف با 18 سانتیمتر ثبت شده است.

محمدپور تصریح کرد: میزان ارتفاع برفی که در ایستگاه هواشناسی این شهرستان ثبت شده 42 سانتیمتر است.

وی میانگین ارتفاع برف در مهاباد(شامل تمام حوضه‌های شهرستان) را 55 سانتیمتر اعلام کرد.

رییس اداره هواشناسی شهرستان مهاباد در ادامه اظهار کرد: بر اساس آمار اعلامی  و ثبت شده در ایستگاه‌های هواشناسی، شهرستان پیرانشهر با 75 سانتیمتر ارتفاع برف و 43.4 میلیمتر بارندگی بیشترین میزان بارش استان را به خود اختصاص داده و شهرستان تکاب با 10 سانتیمتر ارتفاع برف و 8.4 میلیمتر بارندگی کمترین میزان بارش را تجربه کرده است.

اردلان محمدپور افزود: بعد از پیرانشهر، به ترتیب شهرستان سردشت با 57 سانتیمتر ارتفاع برف و 37.4 میلیمتر بارندگی، اشنویه با 48 سانتیمتر ارتفاع برف و 33.1 میلیمتر بارندگی، مهاباد با 42 سانتیمتر ارتفاع برف و 31.5 میلیمتر بارندگی، بوکان با 30 سانتیمتر ارتفاع برف و 34.8 میلیمتر بارندگی، شاهین‌دژ با 25 سانتیمتر ارتفاع برف و 29.9 میلیمتر بارندگی، نقده با با 32 سانتیمتر ارتفاع برف و 33.4 میلیمتر بارندگی، میاندوآب با 22 سانتیمتر ارتفاع برف و 9.4 میلیمتر بارندگی و ارومیه با 11 سانتیمتر ارتفاع برف و 6.8 میلیمتر بارندگی بیشترین میزان بارندگی را در جنوب و مرکز استان به ثبت رسانده‌اند.

محمد پور با اشاره به تداوم بارش برف در شهرستان مهاباد و منطقه اظهار کرد: سامانه بارشی فعلی تا فردا صبح در سطح منطقه فعالیت خود را ادامه می‌دهد و از صبح سه شنبه دمای هوا 6 الی 13 درجه کاهش می‌یابد.

وی افزود: سامانه بارشی در امروز در مقایسه با روز گذشته ضعیف‌تر عمل خواهد کرد ولی روز چهارشنبه سامانه بارشی جدید وارد منطقه می شود که در روزهای آینده کیفیت آن دقیق‌تر اعلام خواهد شد.

محمدپور تصریح کرد: تا روز پنج شنبه شاهد بارش برف و باران در مهاباد و جنوب استان خواهیم بود.

وی در پایان با بیان اینکه دمای حداقل 6 درجه و حداکثر 4.8 درجه زیر صفر در مهاباد ثبت شده است اضافه کرد: دمای فعلی مهاباد 4 درجه زیر صفر است.
ارسال به دوستان
ارسال به دوستان
چاپ
نسخه چاپی


نظر کاربران

0
0
پاسخ به این اظهارنظر

هادی ۱۴۰۰/۱۰/۲۸
تیاح
0
0
پاسخ به این اظهارنظر

هادی ۱۴۰۰/۱۰/۲۸
تیاح
0
0
پاسخ به این اظهارنظر

شایان ۱۴۰۰/۱۰/۲۸
در حوضه ی مهاباد خانگاه تقریبا 60سانتی باریده
4
2
پاسخ به این اظهارنظر

دانیال معروفی ۱۴۰۰/۱۰/۲۸
در روستای قره‌بلاغ ۱ متر برف باریده است
3
1
پاسخ به این اظهارنظر

سامرند ۱۴۰۰/۱۰/۲۷
لایک
2
0
پاسخ به این اظهارنظر

۱۴۰۰/۱۰/۲۷

نظر خود را براي ما ارسال كنيد