تاريخ: ۱۴۰۰ يکشنبه ۲۶ دي ساعت ۱۰:۵۳ بازدید: 688      نظرات: 1      کد مطلب: 17437

فضای مجازی ۲ شکارچی در مهاباد را به دام انداخت


به گزارش پایگاه خبری – تحلیلی هاژه، رییس اداره حفاظت محیط زیست مهاباد از دستگیری 2 شکارچی که پس از شکار خرگوش، اقدام به انتشار تصاویر در فضای مجازی کرده بودند خبر داد.

فاروق سخنور در گفتگو با خبرنگار هاژه اظهار کرد: بلافاصله بعد از انتشار فیلم شکارچیان، شناسایی آنها از سوی مأموران حفاظت محیط زیست شهرستان صورت گرفت و احضار آنها به محیط زیست انجام شد.

وی افزود: در این تصویر که در فضای مجازی انتشار پیدا کرده بود، افراد شکارچی در حال تصویر برداری به هنگام در دست داشتن شکار خود و همچنین تشویق به تفریح با شکار حیوانات می کرد و همین امر موجب جریحه‌دار شدن اذهان عمومی شده بود.

سخنور تصریح کرد: ضمن تشکیل پرونده ، متخلفان باید مبلغ 1 میلیون و 200 هزار تومان بابت ضرر و زیان وارده به محیط زیست را پرداخت کرده و پرونده متخلفان جهت سیر مراحل قانونی به مقامات قضایی ارجاع شده است.

 

*برگزاری جلسه هم اندیشی هوای پاک در مهاباد برگزار شد*

رئیس اداره حفاظت محیط زیست مهاباد گفت :جلسه ای با حضور اعضای شورای اسلامی و نمایندگان ادارات در محل سالن جلسات شورای اسلامی این شهرستان به منظور برنامه ریزی مراسمات گرامیداشت روز هوای پاک برگزار شد.

فاروق سخنور افزود: بازدید از مراکز معاینه فنی خودروها، برگزاری همایش پیاده روی خانوادگی، برگزاری میزگرد چالش ها و آسیب های زیست محیطی با حضور کارشناسان و اساتید در صداو سیمای مهاباد از برنامه‌های بارز گرامی داشت روز هوای پاک در این شهرستان است.

ویتصریح کرد: با توجه به اهمیت جایگاه آموزش در ارتقاء سطح آگاهی زیست محیطی، در این جلسه برگزاری کارگاه آموزشی حمل و نقل پاک و شهر انسان محور در محل دانشگاه پیام نور، برگزاری وبینار آموزشی در سامانه شاد برای دانش آموزان و همچنین اجرای مسابقه نقاشی و داستان نویسی در محل کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان نیز مصوب شده است. 
ارسال به دوستان
ارسال به دوستان
چاپ
نسخه چاپی


نظر کاربران

1
0
پاسخ به این اظهارنظر

عباس ۱۴۰۰/۱۰/۲۶
احسن دست گلتان درد نکنه بازکم جریمه کردید بیچاره این خرگوش مگه اونم حق زندگی نداره

نظر خود را براي ما ارسال كنيد