تاريخ: ۱۴۰۰ شنبه ۲۵ دي ساعت ۱۲:۱۱ بازدید: 3185      نظرات: 0      کد مطلب: 17420
دستگاه‌های خدمات رسان آماده باشند

آب و هوای مهاباد و جنوب استان تا اواخر هفته پیش بینی شد


به گزارش پایگاه خبری – تحلیلی هاژه، رییس اداره هواشناسی از ورود سامانه بارشی و بارش برف در مهاباد و جنوب استان آذربایجان غربی خبر داد.

اردلان محمدپور در گفتگو با خبرنگار هاژه اظهار کرد: از ظهر امروز تا شب وزش باد شدید موقتی( شه‌مال در کوردی) برای مهاباد و جنوب استان آذربایجان غربی پیش‌بینی می‌شود و بعد از آن سامانه بارشی مهاباد و جنوب استان را دربر می‌گیرد.

وی افزود: این سامانه بارشی بیشتر در نوار غربی و مرزی فعالیت خواهد کرد، اما در شهرهای مرکز و جنوب استان نیز بارشهای مطلوبی بدنبال خواهد داشت.

محمدپور تصریح کرد: داده‌های هواشناسی حاکی از آن است از اواخر وقت امروز و بامداد فردا بارش برف در مهاباد، مرکز و جنوب استان آغاز می‌شود و تا روز دوشنبه بصورت تناوبی و پراکنده ادامه خواهد داشت.

وی اضافه کرد: در شهرستان مهاباد در نقاط مرتفع، گردنه‌ها و روستاها بارش سنگین برف پیش‌بینی شده و در شهر نیز شرکت‌های خدمات رسان باید آمادگی کامل داشته باشند.

رییس اداره هواشناسی شهرستان مهاباد در ادامه اظهار کرد: تا پایان روز دوشنبه بارش برف و مه گرفتگی پیش‌بینی می‌شود و بعد از آن کاهش دمای 6 الی 13 درجه برای مهاباد و جنوب استان پیش بینی می‌شود، لذا شرکت گاز باید بصورت ویژه تدابیری برای مواجه با کاهش فشار گاز شهری بیندیشد.

وی افزود: هشدار نارجی برای چند روز آینده صادر شده و نیروهای راهداری نیز باید در آمادگی کامل باشند.

محمدپور تصریح کرد: اگر شرایط جوی تغییر نکند، از روز چهارشنبه نیز سامانه بارشی جدیدی وارد منطقه می‌شود و بارش برف را بدنبال خواهد داشت.

وی میزان بارش ثبت شده مهاباد در سامانه بارشی هفته گذشته را 22.2 میلیمتر اعلام کرد و گفت: از ابتدای سال زراعی – آبی 189.3 میلیمتر بارندگی بصورت نقطه‌ای( فقط داخل شهر) ثبت شده که نظیر آن در سال گذشته 161.7 میلیمتر بود، لذا آمارها نشان می‌دهد میزان بارندگی ثبت شده امسال در مقایسه با سال گذشته 28 میلمیتر افزایش یافته است.

وی افزود: از ابتدای سال زراعی – آبی جاری نیز تا مورخه 23 دیماه، بصورت حوضه‌ای( میانگین تمام حوضه‌های شهرستان)، 127.1 میلیمتر بارندگی ثبت شده که نسبت به سال گذشته 15 درصد افزایش و نسبت به میانگین نرمال 15 درصد کاهش را نشان می‌دهد.

به گزارش هاژه، صبح امروز یخبندان و لغزندگی خیابان‌های بهارستان و تپه‌قاضی منجر به وقوع چندین تصادف شد. شرایط توپوگرافی شهر مهاباد وضعیتی را پدید آورده که بارش برف هرچند کم بدلیل شیب زیاد و کاهش دما منجر به یخبندان می‌شود و شهروندان را با مشکل عبور و مرور مواجه می‌کند، نمک‌پاشی خیابان‌ها و کوچه‌های شیب‌دار شهر یکی از اقداماتی است که شهرداری مهاباد باید در فصل زمستان، نسبت به آن اهتمام ویژه‌ای داشته باشد.
ارسال به دوستان
ارسال به دوستان
چاپ
نسخه چاپی


نظر کاربران


نظر خود را براي ما ارسال كنيد