تاريخ: ۱۴۰۰ شنبه ۲۵ دي ساعت ۱۰:۴۴ بازدید: 949      نظرات: 0      کد مطلب: 17419

درخشش گروه «ارومیه گووند» در فستيوال های بین المللی روسیه و فرانسه


سرپرست گروه فرهنگی و هنری "ارومیه گووند" از کسب دو مقام برتر این گروه در فستيوال های بین المللی روسیه و فرانسه خبر داد.
 
 
 
ارسلان نوروزی اظهار کرد: گروه فرهنگی و هنری "ارومیه گووند" در نوامبر ٢٠٢١ به دعوت سازمان بین المللی هنری های فولکلور  Eaff  در دو فستیوال ستارگان پاریس کشور فرانسه و آلفیا آوزالووا شرکت کرد.
او ادامه داد: به لطف و غني بودن فرهنگ و هنر كردی ما تونستيم مقام اول فستيوال روسيه و مقام دوم فستيوال فرانسه رو بدست بياريم.
 
 
نوروزی با اشاره به اینکه به دلیل شیوع بیماری کرونا، برنامه ها به صورت آنلاین برگزار شدند، افزود: این فستيوال ها هر دو از سطح بالايي برخورددار بوده و تنها در فستيوال فرانسه بيشتر از ٢٠گروه از سراسر جهان  شركت كرده بودند.
سرپرست گروه فرهنگی و هنری "ارومیه گووند" تاکید کرد: تمامی گووندهای به کاربرده شده در این مسابقات از گووندهای فولکلور و قدیمی شهر ارومیه بودند و هدف آشنایی و نزدیک شدن هر چه بیشتر فرهنگ های سراسر جهان به هم ديگر در این فستیوال ها بود.
او ادامه داد: در این برنامه هنرمندان فرهان نظام دوست ، سینا آقاجانی ، فرات ساعد، طوفان نقشین، پیام محمدپناه کار موسیقی را بر عهده داشتند و همچین کار تصویر برداری آن رانیز هادی خوشخواهی انجام داده است.
 
 
سرپرست گروه فرهنگی و هنری "ارومیه گووند" گفت: این گروه پاییز امسال نیز مقام اول در جشنواره‌ بین‌المللی اسپانیا با عنوان "جشنواره رنگی‌های خورشید اسپانیایی" را در رقابتی با حضور بیش از ١٠ کشور جهان و تیم‌های مختلف هنری کسب کرده بود.
گفتنی است؛ گروه «ارومیه گووند» تاکنون در بسیاری از فستیوال‌های داخلی مقام اول را در بخش‌های گروهی، سرچوپی و ... را نیز کسب کرده است.
منبع: کردپرس 
 
 ارسال به دوستان
ارسال به دوستان
چاپ
نسخه چاپی


نظر کاربران


نظر خود را براي ما ارسال كنيد