تاريخ: ۱۴۰۰ دوشنبه ۲۰ دي ساعت ۱۰:۲۶ بازدید: 370      نظرات: 0      کد مطلب: 17375
از بررسی طرح ها و مشکلات ورزشکاران تا ایده تور دوچرخه سواری

اولین جلسه کمیسیون ورزشی شورای اسلامی شهر مهاباد برگزار شد


به گزارش هاژه، اولین جلسه کمیسیون ورزشی شورای اسلامی شهرستان مهاباد در سالن اجتماعات تالار وحدت با حضور جمعی از اعضای شورای شهر، مسئولین ورزشی و هیات ها، ورزشکاران، پیشکسوتان و اصحاب رسانه برگزار شد.
در این جلسه که به دو موضوع ارائه راهکار در خصوص تیمداری شهرداری و همچنین پیشنهاد طرح های ورزشی عام المنفعه و سودآور اختصاص داشت، ابتدا امید خضری رئیس شورای شهر مهاباد با بیان این نکته که شهرداری و شورای شهر آمادگی لازم را برای حمایت و کمک به ورزشهای مختلف شهرستان را دارد از این طرح پیشنهادی استقبال کرد.
وی افزود: فضای ورزشی شهر ما بسیار کم است  و تمام تلاش ما بر این است که فضاهای ورزشی شهر را به حد نصاب برسانیم.
خضری همچنین تهیه و تجهیز اماکن و امکانات ورزشهای همگانی را نیز جزو برنامه های پیش روی خود در زمینه ورزش قرار داد و اذعان داشت در این مدت نیز در حد توان خود و هر چند ناچیز به بخش های ورزش و تیمهای ورزشی اعزامی به مسابقات کمک کرده ایم.
طاهر جنگلی رییس کمیسیون ورزش شهرستان مهاباد نیز در صحبت های خود در مورد تیمداری شهرداری مهاباد در زمینه ورزش اذعان داشت در حال حاضر شهرداری نمی تواند تیمداری کند ولی می توانیم از تیم های ورزشی حمایت کرده و تا حد توان به آنها کمک کنیم.
وی در ادامه صحبت های خود افزود این جلسات بایستی تداوم داشته باشد و بتوانیم به جمع بندی و نتیجه ای مناسب در جهت پیشرفت ورزش مهاباد دست پیدا کنیم.
قرنی مصطفی پور رییس اداره ورزش و جوانان مهاباد نیز ضمن تشکر از شهرداری و اعضای شورای شهرستان در دوره های قبل و دوره جدید از دو برابر شدن فضای ورزشی مهاباد در طول 2 سال گذشته اشاره کرد و از تاسیس سالن تیراندازی و زمین های روباز باغ شایگان نام برد.
در ادامه این جلسه تعدادی از مسئولین ورزشی و پیشکسوتان به بیان پیشنهادات، کمبودها و انتقادات خود در زمینه های مختلف در بخش ورزش پرداختند و اظهار امیدواری کردند در جلسات بعدی کمیسیون ورزش بیشتر به این موضوعات پرداخته شود و برای حل و بررسی آنها همفکری و پیشنهاد ارائه گردد.
دیاکو توتونچی ورزشکار و دبیر هیات دوچرخه سواری مهاباد از بودجه سال 1400 شهرداری سخن گفت و اعلام کرد از 80 میلیارد بودجه ای که در سال 1400 به شهرداری اختصاص پیدا کرده تنها 100 میلیون تومان به بخش ورزش اختصاص یافته که رقم بسیار ناچیزی است و اظهار امیدواری کرد در ردیف بودجه سال آینده رقم بیشتری به این موضوع اختصاص پیدا کند.
کمال شاهمرادیان پیشکسوت بسکتبال مهاباد نیز در سخنان خود پیشنهاد استفاده از بیلبوردهای سطح شهر برای معرفی قهرمانان و ورزشکاران افتخار آفرین مهاباد را ارائه داد و اذعان داشت اگر قرار به هزینه کردن در ورزش است چه بهتر که یک تیم در رده های بالای لیگ ایران داشته باشیم و از این تیم با قدرت حمایت و پشتیبانی کنیم.
طاهر کریمی پیشکسوت و سرمربی سابق والیبال مهاباد اظهار امیدواری کرد شهرداری و اعضای شورا توجه بیشتری به ورزشهای گروهی و توپی داشته باشند و پیشنهاد داد چهار رشته ورزشی والیبال، فوتبال، بسکتبال و کشتی که تماشاگران و هواداران بسیاری را به سوی خود میکشانند در اولویت یبیشتری قرار گیرند.
طه احمدنژاد رییس هیات وزنه برداری شهرستان مهاباد نیز پیرو صحبت های مطرح شده اذعان داشت ما در سایر رشته های دیگر نیز همیشه قهرمانان و افتخار آفرینان بسیاری را معرفی کرده ایم و سایر رشته ها نیز علاقمندان فراوانی دارند.
وی افزود: سالهای قبل ورزش مهاباد را با نام کاظم پنجوی وزنه بردار افتخار آفرین مهابادی که سابقه حضور در المپیک را داشت می شناختند و درست نیست که فقط ورزش های گروهی در اولویت قرار گیرند.
فرهاد پیروت پور والیبالیست پرافتخار مهابادی که سابقه حضور در تیم ملی والیبال ایران را نیز دارد در این زمینه صحبت کرد و گفت: در بخش والیبال ما چند بازیکن جوان و آینده دار در تیم های مختلف لیگ برتر والیبال ایران داریم و از حمایت و تیمداری شهرداری در شهرهای مختلف ایران از جمله ارومیه، تبریز، شیراز و بندرعباس نام برد.
وی افزود والیبال به عنوان یکی از محبوب ترین و پرطرفدارترین ورزشها در مهاباد شناخته شده و همه به یاد داریم سالهای قبل تیم والیبال مهاباد در لیگ دسته اول نزدیک به 4 هزار تماشاگر را به سالن می کشاند و هزاران نفر نیز از طریق رسانه ها پیگیر بازیهای این تیم بودند.
در ادامه این جلسه پیشنهاد برگزاری تور دوچرخه سواری دور دریاچه سد مهاباد از طرف تعدادی از مسئولین ورزشی حاضر در جلسه داده شد که رییس اداره ورزش و جوانان شهرستان مهاباد از این پیشنهاد استقبال کرد و اظهار امیدواری کرد با برنامه ریزی درست و راهکارهای مناسب در آینده ای نزدیک این مسابقات در شهرستان مهاباد برگزار شود.
لازم به توضیح است در پایان این جلسه تاریخ 26 بهمن ماه به عنوان دومین جلسه کمیسیون ورزشی شورای شهرستان مهاباد اعلام شد.


برچسب ها:

ارسال به دوستان
ارسال به دوستان
چاپ
نسخه چاپی


نظر کاربران


نظر خود را براي ما ارسال كنيد