تاريخ: ۱۳۹۵ شنبه ۱۸ دي ساعت ۲۱:۲۳ بازدید: 2045      نظرات: 1      کد مطلب: 2726

نجات جان مادر باردار پرخطر در مهاباد


به گزارش پایگاه خبری – تحلیلی هاژه، تیم سلامت شبکه بهداشت و درمان مهاباد جان مادر باردار پرخطر را نجات دادند.

ب در پی تماس همسر مادر باردار با اورژانس 115 شهرستان از مرکز EOC شهرستان به پایگاه فوریتهای پزشکی ترشکان خبری مبنی بر برخورد شدید دو دستگاه پراید در محور مواصلاتی مهاباد به میاندوآب واقع در سه راهی خانگی بلافاصله اکیپ فوریتهای پزشکی در کمتر از 7 دقیقه خود را به محل حادثه رساندند و مادر باردار پرخطر که دچار ترومای سر و گردن شده بود پس از انجام اقدامات اولیه درمانی و رعایت پروتکل بیماران ترومایی PHTLS در محل حادثه توسط اکیپ فوریتهای پزشکی مادر باردار جهت انجام اقدامات درمانی به بیمارستان امام خمینی (ره) مهاباد انتقال دادند.

همزمان با این ماموریت پایگاه های شماره 1 و 2 شهری نیز در ماموریت بودند به همین علت مرکز EOC مهاباد پایگاه ترشکان واقع در محور مواصلاتی مهاباد به میاندوآب را به این ماموریت فراخوانده بود.

مادر باردار پرخطر با داشتن 23 سال در ماه هفتم بارداری خود بسر می برد و دارای یک بار سابقه سقط جنین و برای بار دوم نوزاد دوقلویی را حامله بود و در صورت تاخیر در رساندن مصدوم به منجر به خطر افتادن جان مادر باردار می شد که در طول مسیر با انجام اقدامات درمانی به موقع وضعیت بیمار به حالت نرمال برگشت و بلافاصله با اطلاع دادن به بیمارستان تیم نجات مادر باردار در بیمارستان تشکیل یافت.

بعد از ورود مصدوم به اورژانس بلافاصله مصدوم بر روی تخت تریاژ اورژانس بستری شدو توسط پزشکان جراحی عمومی،زنان و زایمان،جراحی مغز و اعصاب،رادیولوژیست، ،پزشکان عمومی تحت معاینه قرار گرفته و برای مصدوم سونوگرافی سریع،سی تی اسکن و گرافی انجام گرفت واقدامات اولیه درمانی برای این مادر باردار پرخطر انجام شد (سرم تراپی و...) انجام شد. حال عمومی مادر و نوزاد خوب و مطلوب می باشد.

 ارسال به دوستان
ارسال به دوستان
چاپ
نسخه چاپی


نظر کاربران

0
0
پاسخ به این اظهارنظر

هانا ۱۳۹۵/۱۰/۱۹
شکر خدا که سالم هستن.

نظر خود را براي ما ارسال كنيد