تاريخ: ۱۴۰۰ سه شنبه ۱۴ دي ساعت ۱۶:۳۲ بازدید: 767      نظرات: 3      کد مطلب: 17326

واکنش اداره منابع طبیعی و آبخیزداری شهرستان مهاباد به انتقاد شهروندان


به گزارش پایگاه خبری - تحلیلی هاژه، اداره منابع طبیعی و آبخیزداری شهرستان مهاباد به انتشار ویدیوی شهروند‌ خبرنگار هاژه تحت عنوان قطع گسترده درختان در مسیر روستای سیاقول واکنش نشان داد.
 
متن ارسال شده از سوی اداره منابع طبیعی به شرح زیر است: 
پیرو مطلب درج شده درخصوص قطع اشجار در روستای سیاهقول، توضیحاتی بشرح زیر جهت روشن شدن موضوع بحضور شما و مخاطبان محترم پایگاه خبری هاژه اعلام میگردد:
اداره منابع طبیعی حسب وظیفه ذاتی در خصوص برخورد با متجاوزین به عرصه های ملی برخود لازم می‌داند در کل اراضی ملی شهرستان در صورت مشاهده در جریان گشت زنی‌های حفاظتی روزانه و یا اطلاع از طریق همشهریان   نسبت به هر گونه تخریب و تصرف و قطع اشجار  با متخلفین برخورد قاطعانه نماید، مستحضر میدارد که پدیده قطع اشجار و قاچاق چوب با عنایت به طرح تنفس جنگل‌های شمال، به معضل و پدیده ای ناخوشایند برای سایر مناطق کشور تبدیل شده است، که مجموعه ادارات منابع طبیعی توان و انرژی زیادی را صرف این موضوع مینمایند، کما اینکه برای محل مورد نظر ماموران یگان حفاظت در ساعت پایانی روز در صحنه و محل حاضر بوده اما بعلت متواری شدن افراد متخلف امکان جلب و دستگیری آنان مقدور نبوده و با مراجعات متعدد و پیگیریهای لازم  نسبت به شناسایی فرد خاطی که ساکن روستای حاجی مامیان بوده اقدام و اقدامات بعدی جهت رسیدگی در مراجع قضایی انجام پذیرفته است. اما نکته و مطلب اساسی این است که با توجه به وسعت زیاد اراضی و منابع طبیعی و همچنین عمومی شدن فعالیت قطع اشجار و به منظور پاسداری و حفاظت از ثروت و سامان عمومی، می طلبد که آحاد مردم شریف شهرستان احساس مسولیت نموده و به هر نحوی مقدور می‌باشد در جهت جلوگیری از قطع درختان و سایر فعالیتهای مخرب محیط زیست این اداره را همراهی و همکاری نمایند و وظیفه ملی خود را ادا نمایند. همچنین لازم است در راستای جلب نظر اذهان عمومی و ترویج اهمیت و جایگاه منابع طبیعی در زندگی انسان و لزوم حفاظت از آن برای زندگی بهتر خود و آیندگان، مطالب آموزنده و نکات مفید و وظایف تک تک افراد را در فضای مجازی و رسانه ها درج نمایند. 
 شماره تماس‌های ۱۵۰۴ و ۱۱۰ بصورت شبانه روزی آماده دریافت گزارشات مربوط به منابع طبیعی و مخصوصا قطع اشجار می‌باشد. 
همچنین شماره۴۲۲۹۹۲۳۲۴ اداره منابع طبیعی پاسخگوی اخبار و گزارشات واصله شهروندان گرامی می‌باشد.
 اداره منابع طبیعی و آبخیزداری شهرستان مهاباد


برچسب ها:

ارسال به دوستان
ارسال به دوستان
چاپ
نسخه چاپی


نظر کاربران

0
0
پاسخ به این اظهارنظر

۱۴۰۰/۱۰/۲۷
تنها راهکار برای پیشگیری اینه‌که کسانی که‌خودشون را صاحب درختان‌میداند و میفروشن با هاشون برخورد شود
0
0
پاسخ به این اظهارنظر

انور ۱۴۰۰/۱۰/۱۵
دروغ می‌گویند چون هرجای صاحب خودش را دارد و معلوم است در روستاهای لمونج دوچومان بهنگوین و.... درختان رود خانه را قلع وقوع کردند
0
0
پاسخ به این اظهارنظر

۱۴۰۰/۱۰/۱۴
اگر کسی بخوابه بلند کردن آسان ولی اگر خودش به خواب زده باشه خیلی سخت منابع طبیعی با پاسخ ها میخاد بگه بیدارم ولی................

نظر خود را براي ما ارسال كنيد