تاريخ: ۱۳۹۵ شنبه ۱۸ دي ساعت ۱۶:۵ بازدید: 254      نظرات: 0      کد مطلب: 2721
استاندار کرمانشاه

توسعه تجارت کولبری در دستور کار است


به گزارش پایگاه خبری تحلیلی هاژه، استاندار کرمانشاه گفت: با استفاده از ظرفیت حداکثری تعداد کالاهای مشمول قانون تجارت کولبری شاهد توسعه این تجارت و بهبود وضعیت معیشتی مرزنشینان خواهیم بود.


اسدالله رازانی در نشست کمیسیون برنامه ریزی، هماهنگی و نظارت بر مبارزه با قاچاق کالا و ارز، هدف مدیریت ارشد استان از برگزاری چنین نشست هایی را تسهیل مبادلات مرزی دانست و اظهار کرد: ابتدای امسال با مساعدت وزیر  کشور شاهد توسعه فعالیت های کوله بری بودیم و با این مساعدت ها خوشبختانه فعالیت کولبری از رونق خوبی برخوردار شد.

استاندار کرمانشاه افزود: از محل این فعالیت کولبری حدود شش و نیم میلیارد تومان درآمد حاصل شد که این مبلغ به حساب 42 هزار خانوار مرزنشین استان به تناسب فعالیت های صورت گرفته در هر شهرستان واریز شد.

وی گفت: براساس آمار ارایه شده در مجموع از محل حساب درآمدهای کولبری به طور متوسط به حساب هر خانوار مرزنشین 150 هزار تومان واریز شده است.

وی ادامه داد: به دلیل برخی محدویت های مقطعی در روند فعالیت های کولبری، میزان این مبادلات کاهش یافت، ولی با تصمیمات اتحاذ شده تعداد کالاهای مشمول قانون تجارت کوله بری افزایش خواهد یافت و در آینده نزدیک شاهد گسترش فعالیت های کولبری و سایر کالاها در این زمینه خواهیم بود.

رازانی عنوان کرد: با توسعه تجارت کولبری شاهد رونق بیشتر اقتصادی در شهرستان های مرزی و همچنین بهبود وضعیت مرزنشینان خواهیم بود.

 

 منبع: ایسنا
ارسال به دوستان
ارسال به دوستان
چاپ
نسخه چاپی


نظر کاربران


نظر خود را براي ما ارسال كنيد