تاريخ: ۱۴۰۰ يکشنبه ۱۲ دي ساعت ۱۳:۱ بازدید: 3267      نظرات: 0      کد مطلب: 17309

وضعیت آب و هوای مهاباد تا روز چهارشنبه پیش بینی شد


به گزارش پایگاه خبری – تحلیلی هاژه، رییس اداره هواشناسی شهرستان مهاباد از ورود امواج کم دامنه برف در 2 روز آینده خبر داد.

اردلان محمدپور در گفتگو با خبرنگار هاژه اظهار کرد: از اواخر وقت امروز ورود و عبور امواج کم دانه و ضعیف به منطقه پیش بینی می‌شود و در ارتفاعات و مناطق سردسیر مهاباد و جنوب استان، فعالیت خود را بصورت بارش متناوب و موقتی برف نشان خواهد داد.

وی با بیان اینکه پدیده مه گرفتگی در 2 روز آینده یکی از پدیده‌های غالب مهاباد خواهد بود، افزود: فردا این امواج کم دامنه کمی تقویت شده و شاهد بارش در اکثر نقاط استان بصورت برف خواهیم بود.

محمدپور تصریح کرد: امواج کم دانه در نهایت از اواخر روز دوشنبه بتدریج از منطقه خارج خواهد شد.

وی در خصوص وضعیت شهرستان در 2 روز آینده اظهار کرد: اگرچه بارش برف در داخل شهر مهاباد ضعیف و کم خواهد بود، اما در برخی نقاط به ویژه نقاط مرتفع همچون گردنه‌های زمزیران و جواله رشان، بارش برف و کولاک همراه مه غلیظ پیش‌بینی می‌شود.

اردلان محمدپور افزود: دمای هوا در روزهای دوشنبه و سه شنبه زیر صفر خواهد بود و در صورتی که آسمان صاف باشد، دمای هوا بیشتر کاهش می‌یابد.

وی تصریح کرد: کمترین دمای هوا در روزهای گذشته در مهاباد 7 درجه زیر صفر بوده ولی میانگین دما در منفی 3 و منفی درجه زیر صفر در نوسان است.

محمدپور اضافه کرد: دمای فعلی مهاباد 1 درجه زیر صفر است و در بعد از ظهر دما به بالای صفر خواهد رسید.

رییس اداره هواشناسی مهاباد در ادامه با اشاره به وضعیت جاده‌ها و محورهای مواصلاتی شهرستان، اظهار کرد: کاهش دید افقی، مه غلیظ، یخ سیاه جاده‌ای در بیشتر جاده‌های شهرستان مهاباد و در گردنه‌ها، نقاط مرتفع و سردسیر کولاک و لغزندگی شدید جاده با توجه به کاهش دما و بارش برف موقتی پیش‌بینی می‌شود.

رییس اداره هواشناسی مهاباد در پایان با اشاره به بارش برف در چند روز آینده، به شهروندان توصیه کرد: در 3 روز آینده از کوهنوردی و سفرهای غیرضروری اجتناب کنند و در صورت تردد در محورهای مواصلاتی، ضمن به همراه داشتن زنجیر چرخ،سوخت کافی، لباس گرم و جیره خشک، از سالم بودن تجهیزات خودرو ازجمله برف پاک کن، بخاری اطمینان حاصل کنند.
ارسال به دوستان
ارسال به دوستان
چاپ
نسخه چاپی


نظر کاربران


نظر خود را براي ما ارسال كنيد