تاريخ: ۱۴۰۰ پنج شنبه ۹ دي ساعت ۱۴:۲۱ بازدید: 2376      نظرات: 1      کد مطلب: 17277
اعلام برائت اهل سنت شمال‌ غرب کشور از مولوی عبدالحمید

بیانیه جمعی از علما و نخبگان اهل سنت کشور


یکی از اهداف اصلی و شعارهای کلیدی حاکمیت در نظام اسلامی وحدت و یک صدایی آحاد ملت می باشد که حضور موثر و نقش‌آفرین نمایندگان همه مذاهب، قومیت‌ها و فرهنگ‌های مختلف در جامعه ایرانی به این امر عینیت می بخشد.

هرچند که در این زمینه با وضعیت ایده‌آل فاصله داریم لیکن حاکمیت حرکت رو به رشدی را به ویژه در سنوات اخیر داشته و امروز شاهد نشانه‌های خوبی در تثبیت جایگاه اهل سنت هستیم.

علاوه بر به کارگیری نخبگان اهل سنت در مدیریت برخی از سازمان‌ها و نهادهای ملی این اعتماد به اهل سنت در سپردن فرماندهی سطوح عالی نظامی بوده که موجبات امیدواری بیش از پیش جامعه اهل سنت را فراهم کرده است.

 آنچه که اخیراً ادامه روند تحکیم جایگاه اهل سنت در حاکمیت را متزلزل نموده، اظهارات و مواضع افراطی جناب مولوی عبدالحمید می باشد که منجر به بروز برخی نگرانی ها در جامعه اهل سنت کشور شده است.

جناب مولوی عبدالحمید؛
اظهارات اخیر شما علاوه بر ایجاد نگرانی بین عموم مردم باعث انشقاق میان مسلمانان شده است.

چه کسی این نمایندگی را به حضرتعالی اعطا کرده که از جانب اهل سنت کشور سخن برانید و با افراطی گری و سیاسی کاری مطالبات به حق جامعه اهل سنت را به بهانه های مختلف، به حاشیه و انحراف بکشانید.

این قبیل مواضع و تندروی‌ها به غیر از دلسرد کردن حاکمیت چه سودی به حال مردم دارد؟
 آیا مسئولیت تبعات منفی هرگونه تغییر نگاه احتمالی حاکمیت به جامعه اهل سنت را می پذیرید؟!

ما اهل سنت شمال غرب کشور؛ ضمن تاکید بر لزوم احترام به عقاید، مقدسات و حقوق همه مذاهب به ویژه جامعه اهل سنت، از بانیان هر گونه افراط و تندروی تبری جسته و تنها راه پیگیری مطالبات و خواسته‌های خود را  فعالیت‌های مدنی در چهارچوب قانون می دانیم.


جمعی از علما و نخبگان اهل سنت شمال‌غرب کشور


برچسب ها:

ارسال به دوستان
ارسال به دوستان
چاپ
نسخه چاپی


نظر کاربران

0
0
پاسخ به این اظهارنظر

جلال صالح زاده ۱۴۰۰/۱۰/۱۰
درود بر مولانا

نظر خود را براي ما ارسال كنيد