تاريخ: ۱۴۰۰ دوشنبه ۶ دي ساعت ۱۱:۵۱ بازدید: 4125      نظرات: 0      کد مطلب: 17256

آب و هوای مهاباد تا پایان هفته پیش‌بینی شد


به گزارش پایگاه خبری – تحلیلی هاژه، رییس هواشناسی مهاباد جوی پایدار را برای شهرستان مهاباد را تا چند روز آینده پی‌بینی کرد.

اردلان محمدپور در گفتگو با خبرنگار هاژه اظهار کرد: تا اواخر هفته جاری سامانه بارشی جدیدی وارد منطقه نمی‌شود و جوی آرام و پایدار در منطقه حاکم خواهد بود.

وی افزود: به علت افزایش رطوبت و کاهش دما افزایش مه در برخی مناطق از پدیده‌های غلب جوی خواهد بود.

محمدپور تصریح کرد: کاهش دما تا فردا ادامه خواهد داشت و از روز چهارشنبه دما تا 2 درجه افزایش خواهد یافت.

وی با بیان اینکه حداقل دما 4 درجه و حداکثر 1 درجه زیر صفر در مهاباد ثبت شده است، اضافه کرد: دمای فعلی این شهرستان 3 درجه زیر صفر است.

رییس اداره هواشناسی شهرستان مهاباد در ادامه اظهار کرد: از ابتدای سال زراعی - آبی در شهرستان مهاباد تا کنون، 165 میلیمتر بارندگی بصورت نقطه‌ای( شامل شهر مهاباد) و 107.7 میلیمتر بارندگی بصورت حوضه‌ای(میانگین تمامی حوضه‌ها) ثبت شده که این میزان در سال گذشته 110.7 میلیمتر بوده است.

وی افزود: بر اساس آمارها میزان بارندگی ثبت شده مهاباد، تا امروز 3 درصد کمتر از سال گذشته و 12 درصد کمتر از میانگین نرمال بوده و امیدواریم با ورود سامانه‌های بارشی در روزهای آینده، میزان بارندگی‌ها از میانگین نرمال فراتر رود.

محمدپور تصریح کرد: میانگین بارش در فصل پاییز فراتر از نرمال و سال گذشته بود و با آغاز فصل زمستان این میزن تغییر کرده، اما در روزها و ماه‌های آینده شاهد بارش‌های مطلوبی خواهیم بود.
ارسال به دوستان
ارسال به دوستان
چاپ
نسخه چاپی


نظر کاربران


نظر خود را براي ما ارسال كنيد