تاريخ: ۱۴۰۰ دوشنبه ۲۹ آذر ساعت ۱۷:۱ بازدید: 2601      نظرات: 2      کد مطلب: 17203
مطالعات مقابله با سیل در موکریان مهاباد انجام شد

دکه‌های حاشیه سد مهاباد جمع‌آوری می‌شوند


به گزارش پایگاه خبری – تحلیلی هاژه، جلسه شورای حفاظت از منابع آب شهرستان مهاباد در فرمانداری این شهر با بررسی موضوعات مختلف برگزار شد.

عارف خدرلو فرماندار شهرستان مهاباد در این جلسه اظهار کرد: مطالعات کارشناسی برای کنترل سیل در موکریان مهاباد انجام شده و استانداری نیز بودجه‌ای را برای اجرای پروژه‌های مربوط به آن اختصاص داده است.

وی افزود: مقرر شده شهرداری مهاباد پیگیر روند اجرایی پروژه باشد و سایر دستگاه‌های شهرستان نیز موظف شده‌اند نسبت به جابجایی تأسیسات خود در موکریان برای اجرای پروژه همکاری نمایند.

خدرلو با اشاره به غیرقانونی بودن استقرار دکه‌ها در حاشیه سد و حریم جاده‌های ارتباطی شهرستان، تصریح کرد: پیش‌تر نیز اعلام شده دستگاه‌های شهرستان نسبت به تعیین حریم و حراست از آن برابر قانون رفتار کنند.

رضا جهین مدیر امور آب شهرستان مهاباد نیز به نیابت از اعضای شورای تٵمین شهرستان در این جلسه اظهار کرد: ظرف چند روز آینده اخطاریه نهایی با امضای چهار دستگاه متولی به صاحبان دکه های حاشیه سد مهاباد ارسال و ابلاغ خواهد شد.

وی با اشاره به بروز مشکلات بهداشتی، زیست محیطی و امنیتی بدلیل استقرار این دکه‌ها، افزود: صاحبان دکه‌ها یک هفته فرصت دارند نسبت به جابجایی اقدام نمایند.

مدیر امور آب شهرستان مهاباد در ادامه با اشاره به وضعیت منابع آبی شهرستان مهاباد اظهار کرد: علی‌رغم بارش‌های مطلوب در چند روز گذشته و افزایش حجم آب مخزن سد مهاباد، میزان آب ذخیره شده در سد مهاباد 12 میلیون متر مکعب از سال گذشته کمتر است.

وی افزود: درحال حاضر دبی ورودی به سد مهاباد به ۲۲ مترمکعب رسیده که نظیر پارسال آن حدود ۲ مترمکعب ثبت شده بود، همچنین خروجی آب از سد این شهرستان هم هفت دهم متر مکعب بر ثانیه است که برای مصرف شرب و صنعت در نظر گرفته می شود.

جهین تصریح کرد: از ابتدای سال آبی جاری (ابتدای مهر تاکنون)، ۱۵۳ میلی متر بارندگی در این شهرستان ثبت شده که نظیر پارسال در این روز ۱۴۲ میلی متر بوده است.

گزارش: زانیار رسولی ارسال به دوستان
ارسال به دوستان
چاپ
نسخه چاپی


نظر کاربران

0
0
پاسخ به این اظهارنظر

ریبوار ۱۴۰۰/۱۰/۱۱
ماجمع میکنیم ببینیم امنیت زیاد میشه و اشغتلاهم کم میشن فقط باعثو بانی روزیه مردم شدید علابرکتلاه
0
0
پاسخ به این اظهارنظر

شهروند ۱۴۰۰/۹/۲۹
دکه هایی اطراف سد مهاباد علاوه بر خدمت رسانی و فروش وسایل خوراکی ,محل کسب حداقل 50نفر می باشد که با جمع اوری دکه ها این افراد دیگه قادر به کسب درامد نیستن و هر نفر حداقل خرجی یک خانواده رو تامیین میکنه ،از این جمع اوری فقط بیکاری صاحب دکه ها به جایی می ماند و هیچ فایده دیگر ندارد

نظر خود را براي ما ارسال كنيد