تاريخ: ۱۴۰۰ پنج شنبه ۲۵ آذر ساعت ۱۸:۴۳ بازدید: 2509      نظرات: 1      کد مطلب: 17175
هواشناسی مهاباد:

دستگاه‌های خدمات‌رسان آماده باشند


به گزارش پایگاه خبری – تحلیلی هاژه، رییس اداره هواشناسی مهاباد، آخرین وضعیت آب و هوای مهاباد و جنوب استان آذربایجان غربی را پیش بینی کرد.

اردلان محمدپور در گفتگو با خبرنگار هاژه اظهار کرد: از اواخر امشب سامانه بارشی جدید، مهاباد و جنوب استان آذربایجان غربی را دربر می‌گیرد و از ساعات اولیه سپیده دم فردا، بارش باران آغاز می‌شود.

وی افزود: این سامانه بارشی بیشتر در نوار جنوب غربی استان آذربایجان فعالیت خواهد داشت، اما شاهد بارش مطلوب باران در شهرهای مهاباد و سایر شهرهای دیگر خواهیم بود.

محمدپور تصریح کرد: سامانه جدید بارشی تا اواخر روز شنبه در منطقه حضور خواهد داشت و از روز دوشنبه سامانه بارشی دیگری وارد منطقه می‌شود.

وی اضافه کرد: از فردا تا روز یکشنبه آسمان شهرهای جنوب استان بارانی خواهد بود و در نقاط مرتفع و کوهستانی بارش برف دور از انتظار نیست، اما عمده بارش‌ها در داخل شهر بصورت باران خواهد بود.

رییس اداره هواشناسی شهرستان مهاباد در ادامه اظهار کرد: هشدار نارنجی برای چند روز آینده از سوی هواشناسی اعلام شده و لازم است دستگاه‌های خدمات‌رسان در شهر برای جلوگیری از آبگرفتگی معابر آمادگی لازم را داشته باشند.

وی با بیان اینکه با ادامه بارندگی‌ها احتمال سیلابی شدن رودخانه‌ها و یا آبگرفتگی معابر در برخی نقاط شهری دور از انتظار نیست، افزود: هشدارهای هواشناسی بر اساس پیش‌بینی‌های جوی صورت می‌گیرد و ممکن است در برخی مواقع با تأثیر پذیرفتن از میزان رطوبت و شرایط منطقه‌ای، بارندگی شدت یابد.

اردلان محمدپور با اشاره به میزان بارندگی در چند ماه گذشته اظهار کرد: از ابتدای سال زراعی- آبی جاری 81 میلیمتر باران بصورت نقطه‌ای و 44 میلیمتر بصورت حوضه‌ای ثبت شده است که از میانگین نرمال و میانگین بارندگی در سال گذشته کمتر است.

رییس اداره هواشناسی مهاباد در پایان با اشاره به کاهش دما و وزش باد شدید به ویژه در ارتفاعات به شهروندان توصیه کرد: در دو روز آینده از کوهنوردی و سفرهای غیرضروری اجتناب کنند و در صورت تردد در محورهای مواصلاتی مرتفع، ضمن به همراه داشتن زنجیر چرخ،سوخت کافی، لباس گرم و جیره خشک، از سالم بودن تجهیزات خودرو ازجمله برف پاک کن، بخاری اطمینان حاصل کنند.
ارسال به دوستان
ارسال به دوستان
چاپ
نسخه چاپی


نظر کاربران

0
0
پاسخ به این اظهارنظر

۱۴۰۰/۹/۲۵
خوب است مرسی

نظر خود را براي ما ارسال كنيد