تاريخ: ۱۴۰۰ سه شنبه ۲۳ آذر ساعت ۱۱:۴۱ بازدید: 375      نظرات: 0      کد مطلب: 17151

آمریکا درخواست اسرائیل را برای تحویل زودتر از موعد هواپیماهای سوخت‌رسان رد کرد


 
 
 

اسرائیل هفته گذشته از دولت بایدن خواست تا تحویل هواپیماهای سوخت‌رسان را که می‌تواند برای حمله به تاسیسات هسته‌ای ایران حیاتی باشد، تسریع بخشد، اما به آنها گفته شد بعید است که سفارش اولین هواپیمای آن‌ها تا اواخر سال 2024 آماده شود.

وزیر دفاع اسرائیل، بنی گانتز، هفته گذشته هنگامی که با وزیر دفاع آمریکا و دیگر مقامات ارشد در واشنگتن دیدار کرد، این درخواست را مطرح کرده بود.

در حالی که مقامات آمریکایی به گانتز گفتند که برای تحویل زودتر تلاش‌شان را خواهند کرد، منتها زمان تحویل یک موضوع بسیار مهم است. مقامات دولت بایدن نگران هستند که نفتالی بنت، نخست وزیر اسرائیل با این استدلال که مذاکرات برجام شکست خورده و ایران بیش از هر زمان دیگری به آستانه توانایی ساخت سلاح هسته‌ای نزدیک شده، برنامه‌های حمله نظامی به ایران را از سر بگیرد.

این درخواست در بحبوحه تنش های جدید بین واشنگتن و اورشلیم بر سر نحوه برخورد با برنامه هسته ای ایران مطرح شده است.

در ماه مارس، اسرائیل سوخت‌رسان‌های جدید KC-46 را برای سوخت رسانی به بمب افکن‌هایش که در هوا مورد استفاده قرار می گیرند به آنها اجازه می‌دهد که به اهداف خود در ایران برسند و برگردند به آمریکا سفارش داده بود.

ناوگان سوخت‌رسان‌های کنونی اسرائیل بیش از 50 سال قدمت دارد و بر اساس بوئینگ 707 ساخته شده است.

توانایی سوخت‌گیری برای اسرائیل بسیار مهم است. در غیر این صورت هواپیماهای اسرائیلی یا باید از نفتکش های قدیمی استفاده کنند  یا در امارات متحده عربی یا عربستان سعودی فرود بیایند. البته هر دو کشور میانه خوبی با ایران ندارند، اما هیچ یک نمی خواهند در کمک به حمله نقش داشته باشند.برچسب ها:

ارسال به دوستان
ارسال به دوستان
چاپ
نسخه چاپی


نظر کاربران


نظر خود را براي ما ارسال كنيد