تاريخ: ۱۳۹۵ پنج شنبه ۱۶ دي ساعت ۲۳:۲۱ بازدید: 574      نظرات: 0      کد مطلب: 2704

تاکید معاون رییس جمهور بر اجرایی کردن طرح منطقه آزاد در مریوان و بانه


به گزارش پایگاه خبری- تحلیلی هاژه، معاون رئیس‌جمهور در اجتماع مرزنشینان مریوان: نهادهای اجرایی مطالعات اجرایی طرح منطقه آزاد مریوان و بانه را آغاز کنند

رئیس سازمان امور اداری و استخدامی کشور در اجتماع مرزنشینان شهرستان مریوان گفت: دولت تدبیر و امید معضلات و مشکلات مناطق غربی کشور به‌ویژه کردستان را در اولویت کاری خود داشته و دارد.

جمشید انصاری افزود: اگر به مرز نگاه فرصت‌محور داشته باشیم نه تهدیدمحور، قطعا به اقتصاد مرزنشینان و اقتصاد ملی کمک کرده‌ایم.

معاون رئیس‌جمهور در بخش دیگری از سخنان خود به تجربه تاسیس بازارچه‌های مرزی پرداخت و گفت: ایجاد بازارچه‌های مرزی برای اولین بار از نقاط مرزی آذربایجان غربی آغاز شد و به دیگر مناطق مرزی کشور تسری یافت.

انصاری به طرح مناطق آزاد مریوان و بانه هم اشاره کرد و گفت: تصویب چنین طرحی با توجه به پتانسیل‌های طبیعی و گردشگری مریوان، قطعا سیمای شهرستان مریوان را دگرگون خواهد کرد. لذا از نمایندگان محترم مجلس شورای اسلامی انتظار داریم در راستای منافع استان کردستان و غرب کشور طرح مناطق آزاد مریوان و بانه را تصویب کنند.

رئیس سازمان امور اداری و استخدامی کشور به مجریان دستگاه‌های اجرایی توصیه کرد که قبل از فرارسیدن زمان اجرایی شدن طرح منطقه آزاد مریوان و بانه حتما مطالعات راهبردی، اجرایی و میدانی برای مکان‌یابی و استقرار واحدهای خدماتی و بازرگانی و صنعتی را با همکاری سازمان برنامه و بودجه و شورای عالی مناطق آزاد کشور به انجام رسانند.

معاون رئیس‌جمهور از طرح فروش سوخت به ساکنان شعاع 20 کیلومتری مرز نیز سخن گفت و تاکید کرد: بایستی با همکاری کلیه نهادهای مسئول در این طرح و ذینفعان آنها که مرزنشینان نجیب کردستان هستند، مشکلات جزئی طرح را برطرف کنند و البته که باید رفع این مشکلات در راستای منافع مردم مرزنشین باشد.

گزارش و عکس : داود صالحی/ خبرنگار هاژهارسال به دوستان
ارسال به دوستان
چاپ
نسخه چاپی


نظر کاربران


نظر خود را براي ما ارسال كنيد