تاريخ: ۱۴۰۰ جمعه ۱۹ آذر ساعت ۲۱:۵۵ بازدید: 245      نظرات: 0      کد مطلب: 17122

چهار فيلم ايرانی در جشنواره بین‌المللی «هايكو» در کشور هلند به نمايش در مى‌آیند


منصور جهانی ـ جشنواره بین‌المللی «هایکو» در کشور هلند، در بخش فیلم‌های با نگاه شاعرانه، 4 فيلم ايرانی را به صورت آنلاين به نمايش در مى‌آورد. علاقمندان از طریق ‌سایت جشنواره، می‌توانند فیلم‌ها را ببینند و رأی خود را اعلام کنند. 
جشنواره بین‌المللی «هایکو» Haiku با دبیری «محمد الأمین» Mohammad Amin شاعر عراقى مقیم هلند و با هدف گسترش رابطه شعر و سینما و ایجاد فرصت‌های جدیدی براى زبان مشترک بین شعر و سینما در روزهای ۱۹ و ۲۰ آذر ماه جاری (۱۰ و ۱۱ دسامبر ۲۰۲۱) به صورت برخط و آنلاین در شهر لاهه در کشور هلند برگزار مى‌شود و در این رویداد هنری 4 فيلم ايرانی به نمایش در می‌آیند، که عبارتند از: «فاصله اجتماعی» به کارگردانی كاوه معين‌فر، «مهاجران» به کارگردانی مسعود احمدی، «آساک» به کارگردانی مهدی زمانپور کیاسری و «سایه‌های سنگین کلاغ» به نویسندگی و کارگردانی بهنام اسداللهی. 
در جشنواره بین‌المللی «هایکو» در مجموع، 10 فیلم برای علاقمندان به سینما به صورت آنلاين به نمايش در مى‌آیند؛ که 4 فيلم از کارگردانان ايراني و 6 فيلم ديگر هم از کارگردانان کشورهای ژاپن، اوكراين، ايتاليا، الجزاير، يونان و كانادا هستند. 
در این رویداد هنری، «جایزه تماشاگران» به بهترین فیلم نیز اهدا می‌شود و علاقمندان و مخاطبان آثار سینمایی می‌توانند از طریق وب‌سایت جشنواره به آدرسwww.laaktheaterthuis.nl/nl/haiku-festival  به تماشای فیلم‌ها بنشینند و نظر و رأی خود را اعلام کنند که در روز اختتامییه جشنواره بين‌المللي «هايكو» برنده این جایزه هم اعلام خواهد شد.برچسب ها:

ارسال به دوستان
ارسال به دوستان
چاپ
نسخه چاپی


نظر کاربران


نظر خود را براي ما ارسال كنيد