تاريخ: ۱۴۰۰ چهارشنبه ۱۷ آذر ساعت ۲۱:۱۵ بازدید: 884      نظرات: 0      کد مطلب: 17115
عملکرد فوتبالیست های کورد در پایان هفته هشتم لیگ برتر فوتبال ایران

درخشش هافبک های بانه ای و دیواندره ای؛ از پاس گل تا اولین حضور در شهرآورد پایتخت


هفته هشتم لیگ برتر فوتبال ایران این هفته با برگزاری شهرآورد سرد و کسل کننده تهران به پایان رسید و سه تیم شهرستانی رده های بالای جدول لیگ را تصاحب کردند.
در این هفته اکثر بازیکنان کورد حاضر در تیمهای لیگ برتری به دلیل مصدومیت در ترکیب تیمهایشان غایب بودند و زبیر نیک نفس هافبک دیواندره ای تیم استقلال هم توانست بازی در شهرآورد را تجربه کند.
تیم آلومینیوم اراک این هفته توانست با دو گل تراکتور را در تبریز شکست دهد و مصطفی احمدی هافبک بانه ای این تیم با انجام یک بازی درخشان در دقیقه 45 با ارسال یک کرنر دیدنی زمینه ساز گلزنی اسماعیل شریفات مهاجم تیمش را فراهم کرد و یک پاس گل به نام خود به ثبت رساند.
وی در این دیدار نود دقیقه بازی کرد و علاوه بر دادن یک پاس گل, 10 نبرد موفق تن به تن با هافبک های تراکتور داشت و 3 پاس کلیدی به عمق دفاع حریف ارسال کرد.
مصطفی احمدی با نمره 7.98 بهترین بازیکن زمین شناخته شد و در تیم منتخب هفته هشتم نیز قرار گرفت.
نیما درودی مهاجم سنندجی آلومینیوم در این دیدار در لیست این تیم حضور نداشت.
در شهرآورد تهران که با تساوی بدون گل به پایان رسید زبیر نیک نفس هافبک دیواندره ای آبی پوشان از دقیقه 66 بازی کرد و در پایان نمره 6.59 دریافت کرد.
وریا غفوری کاپیتان سنندجی تیم استقلال به دلیل مصدومیت غایب بود و فردین رابط مهاجم پیرانشهری این تیم نیز در لیست این تیم حضور نداشت.
محمد عمری مهاجم کورد اهل سیلوانای ارومیه در این بازی روی نیمکت پرسپولیس حضور داشت اما فرصت بازی پیدا نکرد و مهدی مهدی خانی مهاجم کرمانشاهی سرخپوشان نیز همانند هفته های گذشته به دلیل مصدومیت غایب بود.
در دیدار تیمهای فجرسپاسی شیراز و فولاد خوزستان که با نتیجه یک بر یک مساوی به پایان رسید, سیروان قربانی مدافع کامیارانی فجری ها به دلیل مصدومیت این هفته هم غایب بود.
در ترکیب تیم فولاد نیز وحید حیدریه مدافع کرمانشاهی این تیم به دلیل آسیب دیدگی حضور نداشت.
هفته نهم رقابتهای لیگ برتر فوتبال ایران پنجشنبه 18 آذر ماه با انجام سه بازی آغاز خواهد شد.
در این دیدارها تیم پیکان در استادیوم دستگردی تهران میزبان استقلال خواهد بود و سپاهان نیز در نقش جهان اصفهان به مصاف صنعت نفت آبادان خواهد رفت.
این دو دیدار از ساعت 16:00 آغاز خواهند شد.
در سومین دیدار هم پرسپولیس و هوادار از ساعت 18:00 به مصاف یکدیگر خواهند رفت.
این اولین تقابل پرسپولیس و تیم تازه تاسیس هوادار در تاریخ لیگ برتر ایران خواهد بود.
دیدارهای باقیمانده هفته نهم روز جمعه 19 آذر ماه برگزار خواهند شد.
در مسجد سلیمان تیم نفت این شهر به مصاف ذوب آهن اصفهان خواهد رفت, پدیده در مشهد میزبان گل گهر سیرجان خواهد بود, مس در رفسنجان میزبان تراکتور تبریز خواهد بود و در اراک تیمهای آلومینیوم و فجرسپاسی به مصاف هم می روند.
کلیه این دیدارها از ساعت 15:00 روز جمعه آغاز خواهند شد.
در آخرین دیدار هفته نیز تیم های فولاد و نساجی از ساعت 18:00 در اهواز به مصاف هم خواهند رفت.
در جدول رده بندی سه تیم گل گهر سیرجان, سپاهان اصفهان و آلومینیوم اراک هر سه با 16 امتیاز و به دلیل تفاضل گل کمتر رده های اول تا سوم را در اختیار دارند و پرسپولیس با 15 امتیاز چهارم است.
آبی پوشان استقلال نیز با کسب 14 امتیاز در رده ششم جدول رده بندی قرار دارند.برچسب ها:

ارسال به دوستان
ارسال به دوستان
چاپ
نسخه چاپی


نظر کاربران


نظر خود را براي ما ارسال كنيد