تاريخ: ۱۴۰۰ دوشنبه ۱۵ آذر ساعت ۱۷:۱۲ بازدید: 1278      نظرات: 0      کد مطلب: 17096
امواج بارشی ضعیف از مهاباد عبور کرد

آب و هوای مهاباد و جنوب استان تا اواخر هفته پیش بینی شد


به گزرش پایگاه خبری – تحلیلی هاژه، اداره هواشناسی آب و هوای مهاباد و جنوب استان آذربایجان غربی را تا پایان هفته پیش بینی کرد.

اردلان محمدپور در گفتگو با خبرنگار هاژه اظهار کرد: امواج ضعیف بارشی که اواخر یکشنبه شب وارد آسمان مهاباد و چند شهر جنوب استان آذربایجان غربی شده بود،  موجب بارش پراکنده برف، باران و افزایش مه در برخی شهرها شد.

وی افزود: از امروز این امواج درحال خارج شدن از منطقه است و تا روز چهارشنبه شاهد هوای پایداری را در جنوب استان آذربایجان غربی خواهیم بود.

محمدپور تصریح کرد: سامانه بارشی جدید از روز چهارشنبه استان آذربایجان غربی را فرا خواهد گرفت که با باد شدید و باران و برف همراه خواهد بود.

وی اضافه کرد: این سامانه بارشی تا روز پنج‌شنبه در منطقه موجب بارندگی در شهر و بارش برف در ارتفاعات و گردنه‌ها خواهد شد و بعد از آن بتدریج از منطقه خارج می‌شود.

رییس اداره هواشناسی مهاباد بارندگی‌ها در پاییز امسال را مطلوب ارزیابی کرد و گفت: همانگونه که پیش‌تر پیش‌بینی شده است، بارندگی‌های چشمگیر از نیمه دوم آذرماه شروع خواهد شد و تا پایان سال ادامه خواهد داشت.

اردلان محمدپور با اشاره به میزان بارش‌ها در 24 ساعت گذشته اظهار کرد: در شبانه روز گذشته با ورود امواج بارشی ضعیف 13.5 میلمیتر بارندگی در اشنویه، 6.7 میلیمتر بارندگی در پیرانشهر، 4.4 میلیمتر باراندگی در میاندوآب و 2.2 میلیمتر بارندگی در مهاباد ثبت شده و در سایر شهرها نیز میزان بارندگی کمتر از 2 میلیمتر بوده است.

وی در ادامه اظهار کرد: از ابتدای سال زراعی – آبی جاری(ابتدای مهر تاکنون)، 70.1 میلیمتر بارندگی بصورت نقطه‌ای( فقط در شهر) و 39 میلیمتر بارندگی بصورت حوضه‌ای( میانگین تمام حوضه‌های شهرستان) ثبت شده است.

رییس اداره هواشناسی شهرستان مهاباد در ادامه اظهار کرد: اگرچه میزان بارندگی‌ها در مقایسه با سایر مناطق دیگر کشور مطلوب بوده اما از نظر میانگین ثبت شده بارندگی بصورت حوزه‌ای 60 میلیمتر کمتر از سال گذشته و 51 درصد کمتر از میانگین نرمال گذشته بوده است.

وی در پایان افزود: بر اساس پیش‌بینی‌ها وضعیت شهرستان برای ماه‌های آینده مطلوب بوده و امکان رسیدن به میانگین نرمال دور از انتظار نیست.ارسال به دوستان
ارسال به دوستان
چاپ
نسخه چاپی


نظر کاربران


نظر خود را براي ما ارسال كنيد