تاريخ: ۱۳۹۵ پنج شنبه ۱۶ دي ساعت ۱۲:۵۵ بازدید: 538      نظرات: 2      کد مطلب: 2696
فرماندار مهاباد:

توسعه نیافتگی خلیفان بر گرفته از بررسی های بدون کارشناسی قبلی


به گزارش پایگاه خبری تحلیلی روز چهارشنبه 15 دیماه معاون استاندار و فرماندار ویژه شهرستان مهاباد در گفتگو با خبرنگار هاژه و در رابطه با توسعه شهر خلیفان گفت: متاسفانه شهر خلیفان هنوز سیمای واقعی  شهر به خود نگرفته و امید است با حضور شهردار و بخشدار جدید و بومی و اعتبارات تخصیص داده شده این منطقه شاهد پیشرفت و آبادانی باشد.

 

کتانی افزود: متاسفانه در گذشته بررسیهای کارشناسی به طور صحیح صورت نگرفته است چرا که زمانی خلیفان جمعیتی بالغ بر 900 نفر داشت و امروزه این میزان به 400 نفر کاهش پیدا کرده است، پس باید دانست که برنامه های قبلی ضعف داشته‌اند، ولی با اعتبارات تخصیص داده شده، امیدواریم که این ضعفها برطرف و راه برای توسعه شهر خلیفان هموار گردد.

فرماندار ویژه مهاباد همچنین اظهار کرد: بخشدار موظف است اداره‌جات و سازمانها را به طرف شهر خلیفان سوق دهد ولی متاسفانه بسیاری از ادارات پس از اینکه کارمندشان در منطقه ای مثل خلیفان باشد با پا در میانی و آمد و رفت چند نفر و خواهش و تمنا اینکه کارمند باید به ادره شهرستان برگردد که واقعا این یک فرهنگ غلط است در حالی که اینجا هم شهر بوده و نیازمند خدمت رسانی است.

وی در ادامە روند سوق دادن ادارات به سمت شهر خلیفان افزود: با رایزنیهای صورت گرفته برنامه هایی را مانند احداث کلانتری، احداث شعبه قضایی قضاوت، ثبت اسناد، بانک و قرض الحسنه را در حال تحقق داریم  و مردم و مسئولین خلیفان باید خودشان بخواهند تا خلیفان مبدل به شهر گردد. توسعه شهر خلیفان همچنین با ایجاد شهرک صنعتی و پیشنهاد احداث شهرک فرآوری معدنی می تواند در منطقه تغییر و تحولاتی را بوجود آورد.
ارسال به دوستان
ارسال به دوستان
چاپ
نسخه چاپی


نظر کاربران

1
0
پاسخ به این اظهارنظر

در پاسخ به.م.شورا ۱۳۹۵/۱۰/۱۷
از ادبیات و کلام متین شما سپاسگزارم...
ناشناس ۱۳۹۵/۱۰/۱۷
خواهش میکنم
0
1
پاسخ به این اظهارنظر

رحیم ۱۳۹۵/۱۰/۱۶
جزو طرح های آقای محمود زاده بوده،آلان باید فکری به حال شهر خلیفان کند،خیلی از روستاهای منطقه بالقوه پتانسیل و شاخص های خیلی عالی تر دارند،ما همیشه واقعیت ها را انکار می کنیم....
م.شورا ۱۳۹۵/۱۰/۱۷
واقعیت اینه که هیچ چیز رو نمیبینی یا دوست نداری ببینی فقط آه و ناله بلدید پس بنال

نظر خود را براي ما ارسال كنيد