تاريخ: ۱۴۰۰ دوشنبه ۸ آذر ساعت ۱۶:۵۰ بازدید: 1580      نظرات: 0      کد مطلب: 17035

وضعیت آب و هوای مهاباد و جنوب استان تا پایان هفته پیش بینی شد


به گزارش پایگاه خبری – تحلیلی هاژه، هواشناسی مهاباد از ورود سامانه بارشی به این شهرستان و جنوب استان آذربایجان غربی طی روزهای آینده خبر داد.

اردلان محمدپور رییس اداره هواشناسی مهاباد در این باره به خبرنگار هاژه گفت: سامانه بارشی جدید از روز چهارشبه مهاباد و جنوب استان را دربر می‌گیرد و موجب بارش باران، وزش باد و بارش برف در ارتفاعات می‌شود.

وی افزود: این سامانه بارشی در شهرهای مرزی جنوب استان از جمله پیرانشهر و سردشت شدت بیشتری خواهد داشت و در سایر نقاط جنوب استان نیز شاهد بارش‌های مطلوبی خواهیم بود.

محمدپور تصریح کرد: کاهش 6 الی 10 درجه‌ای دما و وزش باد شدید تا 80 کیلومتر بر ساعت پدیده‌های غالب جوی از روز چهارشنبه تا جمعه خواهد بود.

وی اضافه کرد: این سامانه بارشی که از روز چهارشنبه فعالیت خود را در منطقه آغاز خواهد کرد، در اواخر وقت چهارشنبه و بامداد روز پنج شنبه به اوج خود می‌رسد و از بامداد روز جمعه به تدریج از منطقه خارج خواهد شد.

رییس اداره هواشناسی مهاباد در ادامه اظهار کرد: با توجه به کاهش چند درجه‌ای دما، بارش برف در ارتفاعات و کوهستان‌ها دور از انتظار نیست، اما بارندگی‌ها بیشتر به صورت باران، متناوب و نامنظم خواهد بود.

اردلان محمدپور میزان بارندگی‌ها در جنوب استان را مطلوب و متوسط اعلام کرد و گفت: این سامانه بارشی در کشورهای همسایه نیز آن گونه که اعلام می‌شود قوی نخواهد بود و تنها در برخی موارد ممکن است از میانگین فراتر رود.

وی تصریح کرد: میزان بارندگی در شهرستان مهاباد از ابتدای سال آبی – زراعی جاری همان 52 میلیمتر است ولی انتظار داریم بارش‌ها از نیمه دوم آذرماه تا پایان سال روند افزایشی داشته باشد.

رییس اداره هواشناسی مهاباد در پایان با اشاره به کاهش دما و وزش باد شدید به ویژه در ارتفاعات به شهروندان توصیه کرد: در روزهای پایانی هفته از کوهنوردی و سفرهای غیرضروری اجتناب کنند و در صورت تردد در محورهای مواصلاتی مرتفع، ضمن به همراه داشتن زنجیر چرخ،سوخت کافی، لباس گرم و جیره خشک، از سالم بودن تجهیزات خودرو ازجمله برف پاک کن، بخاری اطمینان حاصل کنند.
ارسال به دوستان
ارسال به دوستان
چاپ
نسخه چاپی


نظر کاربران


نظر خود را براي ما ارسال كنيد