تاريخ: ۱۳۹۵ پنج شنبه ۱۶ دي ساعت ۱۰:۲۴ بازدید: 313      نظرات: 2      کد مطلب: 2690

سن پایین اعتیاد خطری بزرگ برای سلامت جامعه و خانواده ها است


به گزارش پایگاه خبری – تحلیلی هاژه، بخشدار کرفتو گفت: پایین آمدن سن اعتیاد خطری بزرگ برای سلامت و رشد جامعه و فرهنگ آن است.

علی اشرف مرادی روز چهارشنبه در کمیسیون فرعی پیشگیری و مبارزه با مواد مخدر بخش کرفتو افزود: 170 کشور جهان به عنوان چهارمین بلا از اعتیاد نام می برند و با آن دست و پنجه نرم می کنند.
بخشدار بخش کرفتوی شهرستان دیواندره با اشاره به اینکه سالانه در کشور بیش از سه میلیون دلار سود عائد فروشندگان مواد مخدر می شود اظهار کرد: وجود تنوع بسیار در مواد مخدر و پایین آمدن سن اعتیاد زنگ خطری برای سلامت و تعالی جامعه و فرهنگ آن است.


او با بیان اینکه وظیفه همگان در قبال پیشگیری و مبارزه با این بلای خانمان سوز دو چندان است تاکید کرد: برای پیشگیری صحیح، آموزش صحیح لازم است که پیش نیاز آن تربیت مدرسان برای آموزش آحاد مختلف جامعه است.
مرادی اظهار کرد: وظیفه دهیاران آگاه سازی مردم روستاها در زمینه خطرات و آسیب های ناشی از گرایش به مواد مخدر است که باید به منظور ارتقا دانش دهیاران در زمینه پیشگیری و مبارزه با مواد مخدر کلاس های آموزشی مرتبط تشکیل شود.


دبیر شورای مبارزه با مواد مخدر استان کردستان نیز در این جلسه با اشاره به نقش حساس و تاثیر گذار آموزش و پرورش گفت: در پیشگیری از اعتیاد و مبارزه با مواد مخدر وظیفه همگان آگاه سازی مردم در زمینه خطرات اعتیاد است.
سلیم کریمی ادامه داد: تبلیغات رسانه های ماهواره ای در جهت آسان جلوه دادن درمان پدیده اعتیاد یکی از زمینه های مهم گرایش به مواد مخدر است.


وی افزود: شناسایی ترفندهای دشمنان نظام برای مبارزه با اینگونه تبلیغات مسموم بسیار مهم و ضروری است.
کریمی بیان کرد: مهمترین راهکار مبارزه با مواد مخدر در روستاها آگاه سازی است که این آگاه سازی با تشکیل کلاس آموزشی برای امامان جمعه و جماعت روستاها، افراد خوش نام و دهیاران انجام می گیرد.

منبع: ایرنا
ارسال به دوستان
ارسال به دوستان
چاپ
نسخه چاپی


نظر کاربران

0
0
پاسخ به این اظهارنظر

امیرمردانی ۱۳۹۵/۱۰/۱۷
بنظرمن فقر اقتصادی وعدم اطمینان جوانان به آینده بسیار مهمتر از سایر فاکتورها در روی آوردن جوانان به اعتیاد تئثیر گذار است واقتصاد ونقش آن یک واقعیت است که خارج از زهن ما وجود دارد وباشعار ومقاله و سخن رانی وسخن دانی و....... حل نمیشود .لطفاًاز خود سوآل کنید وصادقانه به ملت جواب دهید چرا در کسور های بااقتصاد به سامان اعتیاد معضل نیست اگر مسئولین ما کماکان سرشان را در برف فرو کنند وتلاش کنند صورت مسئله را پاک کنند که در اکثر مسایل متاسفانه چنین است در تا فیامت بر همین پاشنه میچرخد ،بعمل کار بر آید به سخن دانی نیست.گفتن زمن،
0
0
پاسخ به این اظهارنظر

صلاح الدین ۱۳۹۵/۱۰/۱۶
هیچ مصرف کننده ای به اعتیاد اعتراف نمیکند! همه ادعا میکنند که تفریحی مصرف میکنند، خصوصا با کلاس جلوه دادن مواد مخدر همچون ماری جوانا یا همان گُل يا حشيش كه در بين جوانان بسيار به وفور ديده ميشود كار را دوچندان سخت ميكند، سن مصرف گل زیر ۱۵ سال است قابل توجه مسئولین محترم

نظر خود را براي ما ارسال كنيد