تاريخ: ۱۴۰۰ شنبه ۲۲ آبان ساعت ۱۱:۲۸ بازدید: 2107      نظرات: 0      کد مطلب: 16929
اعلام میزان بارندگی و ارتفاع برف در سامانه بارشی اخیر

پیش‌بینی هوای مهاباد و جنوب استان تا اواسط هفته


به گزارش پایگاه خبری – تحلیلی هاژه، رییس اداره هواشناسی مهاباد ضمن اعلام میزان بارش سامانه بارشی اخیر در شهرهای جنوب استان، وضعیت آب و هوای شهرستان و منطقه را تا اواسط هفته جاری پیش بینی کرد.

اردلان محمدپور در گفتگو با خبرنگار هاژه اظهار کرد: همان‌گونه که پیش‌تر اعلام شده بود، بیشترین میزان بارش در شهرهای پیرانشهر با 31.3 میلیمتر و مهاباد با 21.3 میلیمتر ثبت شده است.

وی افزود: در سایر شهرهای جنوب استان ازجمله نقده 15.4 میلیمتر، بوکان 11.8 میلیمتر، شاهیندژ 9.2 میلیمتر، میاندوآب 7 میلیمتر، سردشت 6.5 میلیمتر، ارومیه 6.5 میلیمتر، اشنویه 4.9 میلیمتر بارندگی و کمترین میزان بارش نیز در شهر تکاب با 1.3 میلیمتر بارندگی ثبت شده است.

محمدپور با اشاره به میزان بارندگی در شهرستان مهاباد اظهار کرد: از ابتدای سال زراعی جاری 51 میلیمتر بارندگی در مهاباد ثبت شده است که 18 میلیمتر نسبت به سال گذشته افزایش یافته است.

وی اضافه کرد: میانگین نرمال بارندگی در 2 ماه اول پاییز در مهاباد 60 میلیمتر است که نسبت به بارندگی‌های ثبت شده امسال 9 میلیمتر بیشتر است.

رییس اداره هواشناسی شهرستان مهاباد در ادامه اظهار کرد: در خبرها ارتفاع برف در مهاباد 35 سانتیمتر اعلام شده که مربوط به اندازه‌گیری نقطه‌ای بوده ولی هواشناسی شهرستان متوسط آن را محاسبه می‌کند.

اردلان محمدپور افزود: بر اساس اندازه‌گیری‌های چندین نقطه و محاسبه میانگین آن، متوسط ارتفاع برف در 2 گردنه زمزیران و قره‌بلاغ مهاباد 20 سانتیمتر ثبت شده است.

وی با بیان اینکه دمای 1 درجه زیر صفر صبح امروز در مهاباد ثبت شده، تصریح کرد: دمای فعلی مهاباد 5 درجه بالای صفر است.

رییس اداره هواشناسی مهاباد در ادامه جوی آرام و پایدار را تا اواسط هفته برای شهرستان مهاباد و جنوب استان آذربایجان غربی پیش‌بینی کرد و گفت: از روز سه‌شنبه احتمال ورود سامانه بارشی جدید دور از انتظار نیست ولی فعلا نمی‌توان کیفیت دقیق آن را اعلام کرد.

وی افزود: دمای هوا تا اواسط هفته جاری در صبح‌ها تا 2 درجه کاهش می‌یابد و در بعداز ظهرها افزایش دما پیش بینی می‌شود.

اردلان محمدپور با اشاره به کاهش دما در صبح به شهروندان توصیه کرد: کوهنوردان و رانندگان وسایل ویژه گرمایشی و جیره خشک به همراه داشته باشند و کسانیکه قصد تردد در محورهای مواصلاتی را دارند، ضمن بهمراه داشتن زنجیر چرخ، از سالم بودن تجهیزات زمستانی خودرو شامل برف پاک کن، بخاری و سوخت کافی اطمینان حاصل کنند.
ارسال به دوستان
ارسال به دوستان
چاپ
نسخه چاپی


نظر کاربران


نظر خود را براي ما ارسال كنيد