تاريخ: ۱۴۰۰ چهارشنبه ۱۹ آبان ساعت ۱۳:۶ بازدید: 2309      نظرات: 0      کد مطلب: 16916
دستگاه‌های خدمات رسان آماده باشند

باران و برف مهاباد و جنوب استان را فرا می‌گیرد


به گزارش پایگاه خبری – تحلیلی هاژه، رییس اداره هواشناسی شهرستان مهاباد گفت: سامانه بارشی جدید کل استان به ویژه جنوب آذربایجان‌غربی را دربرمی‌گیرد.

اردلان محمدپور در گفتگو با خبرنگار هاژه اظهار کرد: اواخر امروز سامانه بارشی جدید وارد استان می‌شود و در شهرستان مهاباد از ظهر پنج شنبه، بارندگی‌ها آغاز و تا اواخر روز جمعه ادامه خواهد داشت.

وی افزود: سامانه بارشی از ظهر روز پنج شنبه تحت تأثیر پدیده‌های جوی تقویت می‌شود و شاهد بارندگی مطلوبی خواهیم بود، پیش بینی می‌شود بیشترین میزان بارندگی در شهرهای مهاباد و پیرانشهر روی دهد.

محمدپور با بیان اینکه بارش‌ها بصورت متناوب جنوب استان را فرا می‌گیرد، تصریح کرد: بارش برف و باران با افزایش مه، باد و کاهش دما تا 6 درجه سانتیگراد پیش بینی می‌شود.

وی اضافه کرد: دمای فعلی مهاباد 13 درجه بالای صفر می‌باشد و سردترین شهر استان آذربایجان غربی تکاب با 4 درجه زیر صفر است.

رییس اداره هواشناسی شهرستان مهاباد در ادامه نسبت به آبگرفتگی معابر و طغیان رودخانه‌ها هشدار داد و گفت: از خصیصه‌های بارندگی در فصل پاییز بارش یکباره و نامنظم است، لذا دستگاه‌های خدمات رسان باید آماده باشند.

اردلان محمدپور به شهروندان توصیه کرد در 2 روز آخر هفته از رفتن به کوهنوردی، کوهپیمایی و یا تفریح در مسیر رودخانه‌ها و آبراهه‌ها به‌دلیل ایجاد روان‌آب و احتمال سیلابی شدن رودخانه‌ها خودداری نمایند.

وی افزود: رانندگانی که قصد تردد در محورهای مواصلاتی، گردنه‌ها و ارتفاعات دارند، ضمن احتیاط در رانندگی، زنجیر چرخ، جیره خشک و وسایل گرمایشی همچون پتوی مسافرتی و لباس زمستانی بهمراه داشته باشند.

محمدپور تصریح کرد: رانندگان قبل از سفر حتما از سالم بودن بخاری خودرو، برف پاک‌کن و سالم بودن چراغ مه‌شکن اطمینان حاصل کنند.

به گزارش هاژه، از ابتدای سال زراعی جاری(ابتدای مهرماه تاکنون)، 30.7 میلیمتر بارندگی در مهاباد ثبت شده که 30 میلیمتر آن مربوط به آبان‌ماه است.

میانگین نرمال بارندگی شهرستان مهاباد در 2 ماه اول پاییز 60 میلیمتر می باشد که 30 میلیمتر بیشتر از بارندگی‌های ثبت شده فعلی است.
ارسال به دوستان
ارسال به دوستان
چاپ
نسخه چاپی


نظر کاربران


نظر خود را براي ما ارسال كنيد