تاريخ: ۱۴۰۰ پنج شنبه ۱۳ آبان ساعت ۱۶:۱۷ بازدید: 2808      نظرات: 1      کد مطلب: 16860
هواشناسی مهاباد:

دستگاه‌های خدمات‌رسان آماده باشند


به گزارش پایگاه خبری – تحلیلی هاژه، رییس اداره هواشناسی مهاباد از ادامه بارندگی‌های در این شهرستان تا روز شنبه خبر داد.

اردلان محمدپور در گفتگو با خبرنگار هاژه اظهار کرد: از ابتدای ماه آبان تاکنون 30 میلمتر بارندگی در این شهرستان ثبت شده است.

وی با بیان اینکه هشدار زرد از سوی هواشناسی اعلام شده بود، افزود: سامانه بارشی که از روز سه‌شنبه مهاباد و جنوب استان را فرا گرفته بود در روز ظهر چهارشنبه به اوج خود رسید که ایجاد روان‌آب و سیلاب در برخی نقاط شهری را بدنبال داشت.

محمدپور تصریح کرد: روان‌آب و سیلاب روز گذشته منطقه موکریان مهاباد حدودا 20 میلیمتر بوده است.

وی سامانه بارشی از منطقه خارج نشده و بارندگی‌ها تا اواخر روز جمعه ادامه خواهد داشت، لذا دستگاه‌های خدمات رسان همچنان باید در حالت آماده باش قرار بگیرند.

رییس اداره هواشناسی شهرستان مهاباد : با توجه به ادامه بارندگی‌ها احتمال سیلابی شدن رودخانه‌ها و یا آبگرفتگی معابر در برخی نقاط شهری دور از انتظار نیست.

وی افزود: هشدارهای هواشناسی بر اساس پیش‌بینی‌های جوی صورت می‌گیرد و ممکن است در برخی مواقع با تأثیر پذیرفتن از میزان رطوبت و شرایط منطقه‌ای، بارندگی شدت یابد.

اردلان محمدپور کاهش افت دما تا 5 درجه را برای روز جمعه و اوایل هفته پیش‌بینی کرد و گفت: سامانه بارشی قوی برای هفته آینده پیش‌بینی نمی‌شود و بارش‌ها عمدتا بصورت رگبار پراکنده خواهد بود.
ارسال به دوستان
ارسال به دوستان
چاپ
نسخه چاپی


نظر کاربران

0
0
پاسخ به این اظهارنظر

شیلان ۱۴۰۰/۸/۱۳
سلام درسته بارندگی بوده ولی به حدی نبود که این سیلاب راه بیفتد،دستکاری محیط زیست وبسته شدن مسیل های آب وتجمیع با کوپه های خاک کنده شده و رهاشده درمسیلهاسبب این فاجعه شده،الان هم گویایک منطقه ای هست به اسم ئه شکه وتی قاضی که مقدار زیادی خاک،همین خاکهای کنده و رهاشده درآنجاتجمیع شده است ،اگراین خاک با بارندگی شدید به داخل مناطق مسکونی رهاشودگویافاجعه ببارمیاییدلطفابامسئولان مربوطه اطلاع دهید،ممنون

نظر خود را براي ما ارسال كنيد