تاريخ: ۱۴۰۰ دوشنبه ۱۰ آبان ساعت ۱۲:۳۶ بازدید: 1934      نظرات: 0      کد مطلب: 16838
آمار بارندگی‌های جنوب استان اعلام شد

پیش‌بینی آب و هوای مهاباد و جنوب استان تا پایان هفته


به گزارش پایگاه خبری – تحلیلی هاژه، رییس اداره هواشناسی از ورود سامانه جدید بارشی به استان آذربایجان غربی خبر داد.

اردلان محمدپور در گفتگو با خبرنگار هاژه اظهار کرد: سامانه بارشی که از روز شنبه کل استان را دربر گرفته بود، بارش‌های مطلوبی بدنبال داشت.

وی افزود: در 48 ساعت گذشته، شهرستان پیرانشهر با ثبت حدود 39 میلیمتر بارندگی، بیشترین میزان بارش استان را به خود اختصاص داد.

وی افزود: بعد از پیرانشهر، شهرهای ارومیه با 31.2 میلیمتر، اشنویه با 24.7 میلیمتر، نقده با 22.9 میلیمتر و مهاباد با 22 میلیمتر قرار دارند.

محمدپور با بیان اینکه این سامانه بارشی برای کشاورزان منطقه مطلوب بوده، تصریح کرد: سامانه بارشی از امروز از منطقه خارج می‌شود ولی از فردا سامانه دیگری منطقه را فرا می‌گیرد.

وی اضافه کرد: این سامانه بارشی تا روز جمعه کل استان آذربایجان غربی و به ویژه جنوب استان را دربرخواهد گرفت.

رییس اداره هواشناسی شهرستان مهاباد در ادامه با اشاره به اینکه بارش‌ها در این سامانه بصورت متناوب خواهد بود، اظهار کرد: این احتمال وجود دارد سامانه بارشی جدید تحت تأثیری عواملی همچون نم‌نسبی و رطوبت در برخی مناطق بارش‌های مطلوبی نیز بهمراه داشته باشد.

اردلان محمدپور افزود: از فردا کاهش دما تا 3 درجه نیز روی می‌دهد اما محسوس نخواهد بود.

وی در ادامه از ورود سامانه بارشی در هفته آینده نیز خبر داد و گفت: تحلیل نقشه‌های هواشناسی حاکی از ورود سامانه بارشی به منطقه است اما در مورد کیفیت و میزان بارش فعلا نمی‌توان اظهار نظر کرد.

محمد پور در پایان با اشاره به ثبت خشک ترین مهر و آبان در مهاباد در سال 1389 با 4.8 میلیمتر بارندگی اظهار کرد: بارش در مهر و آبان سال جاری تا امروز کمتر از نرمال بوده ولی در صورت ادامه بارش‌ها تا پایان آبان به میانگین نرمال نزدیک می‌شویم و شاید بارندگی‌ها از نرمال هم فراتر برود.
ارسال به دوستان
ارسال به دوستان
چاپ
نسخه چاپی


نظر کاربران


نظر خود را براي ما ارسال كنيد