تاريخ: ۱۴۰۰ شنبه ۸ آبان ساعت ۱۰:۱۴ بازدید: 1818      نظرات: 0      کد مطلب: 16817
خبری خوش برای کشاورزان

پیش‌بینی هواشناسی جنوب استان در 24 ساعت آینده


به گزارش پایگاه خبری – تحلیلی هاژه، رییس اداره هواشناسی شهرستان مهاباد از ورود سامانه بارشی به آذربایجان غربی خبر داد.

اردلان محمدپور در گفتگو با خبرنگار هاژه اظهار کرد: پیش‌بینی‌ها حاکی از آن است از ظهر امروز سامانه بارشی به تدریج کل آذربایجان غربی و به ویژه جنوب استان را فرا بگیرد.

وی افزود: بارش‌ها از ظهر امروز بصورت متناوب بوده و پدیده غالب جوی باران، باد و مه غلیظ خواهد بود، در برخی مناطق کوهستانی و مرتفع نیز شاهد بارش برف پاییزی بصورت محدود خواهیم بود.

محمدپور تصریح کرد: این سامانه بارشی که از امروز وارد منطقه می‌شود، امشب و حداکثر تا فردا به اوج خود خواهد رسید و از اواخر روز یکشنبه بتدریج از منطقه خارج می‌شود.

وی با بیان اینکه در 24 ساعت آینده شاهد افزایش رطوبت و نم نسبی خواهیم بود، اضافه کرد: با توجه به کمی بارش در مهرماه امسال، بارش‌های این سامانه بارشی برای کشاورزان منطقه به‌ویژه برای کشت پاییزه بسیار موثر خواهد بود.

رییس اداره هواشناسی شهرستان مهاباد در ادامه با اشاره به پیش‌بینی‌های کلی هواشناسی برای 2 ماه آینده اظهار کرد: بر اساس پیش‌بینی‌های هواشناسی بارش‌ها در آبان امسال کمتر از نرمال خواهد بود ولی از نیمه دوم آذرماه بارش‌ها بصورت نرمال خواهد بود، در دیماه نیز اندکی از نرمال بیشتر خواهد بود.

اردلان محمدپور در ادامه بار اشاره به برخی خبرها در رابطه با پیش‌بینی خشک‌ترین پاییز چند دهه گذشته، اظهار کرد: عمده پیش‌بینی‌ها مربوط به نقاط دیگر ایران است و در مهاباد کمبود بارش آنگونه که اعلام می‌شود نخواهد بود.

وی افزود: از ابتدای مهرماه سال‌جاری تاکنون اگرچه با کمبود بارندگی روبرو بوده‌ایم اما خشک‌ترین پاییز سال نبوده و در ماه‌های آینده بارش‌های مطلوبی خواهیم بود.
ارسال به دوستان
ارسال به دوستان
چاپ
نسخه چاپی


نظر کاربران


نظر خود را براي ما ارسال كنيد