تاريخ: ۱۴۰۰ پنج شنبه ۲۲ مهر ساعت ۱۰:۵۵ بازدید: 593      نظرات: 0      کد مطلب: 16728

دلایل اختلال و کندی اخیر اینترنت چیست؟


 دلایل اختلال و کندی اخیر اینترنت چیست؟
 
 

مشکلات اینترنت کشور در دو ماه گذشته افزایش در خور توجهی یافته است.

به گزارش هاژه، سایت «زومیت» در ادامه نوشت: رادارهای ابرآروان نیز که وضعیت ارتباطات اینترنت ایران را براساس اطلاعات زیرساخت کشور در لحظه رصد می‌کند، نشان داده است که وضعیت اختلال اینترنتی در ایران به اوج خود در شهرهای مختلف رسیده است.

در تماس با مدیران برخی شرکت‌های اینترنتی، آنها اعلام می‌کنند که این مشکل ربطی به زیرساخت‌های شبکه آنها ندارد و پهنای باندی که از شرکت ارتباطات زیرساخت می‌گیرند، با کاهش و کیفیت پایین مواجه می‌شود.

به‌گفته آنها، اینترنت در یک ماه گذشته در بعضی ساعت‌ها دچار پکت‌لاست packet loss می‌شود.

در حالی ‌که اپراتورهای اینترنتی اعلام می‌کنند مشکل اینترنت کشور از کمبود پهنای باند از سمت زیرساخت است، روز ۱۸ مهر رئیس سازمان تنظیم مقررات و ارتباطات رادیویی گفته است که پیرو شکایت‌های مطرح‌شده درباره کندی اینترنت، مقرر شد که در اسرع وقت هم اپراتورها به‌ویژه شرکت مخابرات ایران و هم شرکت ارتباطات زیرساخت نسبت به توسعه‌های لازم اقدام کنند.

فلاح تأکید کرده است: «با آغاز سال تحصیلی جدید از مهرماه و برگزاری اغلب کلاس‌های دانشجویان و دانش‌آموزان به‌صورت مجازی میزان و حجم استفاده از اینترنت افزایش در خورتوجهی یافته است که این امر موجب کندی سرعت اینترنت در برخی نقاط و در ساعات پیک استفاده شد. این شلوغی در ساعات پیک در نهایت باعث نارضایتی برخی از مشترکان شد.»

فلاح اضافه کرده طبق جلسه‌ای که با اپراتورها، مخابرات و شرکت زیرساخت داشته‌اند، نقاط دارای مشکل در شبکه هم در اپراتورها و هم در شرکت ارتباطات زیرساخت شناسایی و مقرر شده که در اسرع وقت هم اپراتورها به‌ویژه شرکت مخابرات ایران و هم شرکت ارتباطات زیرساخت نسبت به توسعه‌های لازم اقدام کنند و سازمان تنظیم هم مسئول پیگیری موضوع تا انجام کامل اقدامات خواهد بود.

او ابراز امیدواری کرده که با انجام این اقدامات، مشکل کندی اینترنت در ساعات پیک در برخی نقاط کشور حل و رضایت مردم حاصل شود.برچسب ها:

ارسال به دوستان
ارسال به دوستان
چاپ
نسخه چاپی


نظر کاربران


نظر خود را براي ما ارسال كنيد