تاريخ: ۱۴۰۰ پنج شنبه ۸ مهر ساعت ۱۸:۱۴ بازدید: 1100      نظرات: 1      کد مطلب: 16670
در شش ماهه سال‌جاری

بیش از ۲۷ تُن گوشت فاسد در مهاباد کشف شد


به گزارش پایگاه خبری – تحلیلی هاژه، رییس شبکه دامپزشکی مهاباد از کشف ۲۷ هزار و ۲۳۶ کیلوگرم گوشت و فرآورده‌ خام دامی فاسد در نیمه نخست امسال در این شهرستان خبر داد.

دکتر عباس آغاز در گفتگو با خبرنگار هاژه اظهار کرد: این مقدار گوشت و فرآورده‌های خام دامی غیرقابل مصرف طی ‌هزار و ۵۳۹ مورد بازرسی کارشناسان این شبکه از مراکز عرضه فرآورده خام دامی شامل قصابی، فروشگاه‌های پروتئینی، رستوران‌ و غذاخوری‌ ها، واحدهای فروش مرغ و ماهی‌، کبابی و فروشگاه‌های مواد لبنی کشف و ضبط شده است.

وی با بیان اینکه فرآورده های کشف شده در مکان مناسبی معدوم شده است، افزود: هر محموله از فرآورده‌های خام دامی اعم از گوشت قرمز و گوشت مرغ که در سطح مغازه‌ها و رستوران‌های این شهر توزیع می‌شود باید گواهی حمل بهداشتی قرنطینه‌ای از دامپزشکی این شهرستان یا شهرستان‌های مبدا داشته باشد.

آغاز از افزایش نظارت و بازرسی بر کشتارگاه‌های این شهرستان خبر داد و گفت: نیمه نخست سال گذشته نیز ۱۵ هزار و ۸۰۰ کیلوگرم گوشت و فرآورده‌ خام دامی فاسد در این شهرستان کشف و ضبط شده بود.

رییس شبکه بهداشت و درمان مهاباد در ادامه از واکسیناسیون رایگان سگ‌های نگهبان و گله بر علیه بیماری هاری نیز در این شهرستان خبر داد و گفت: طرح واکسیناسیون رایگان سگ‌های نگهبان و گله به مناسبت روز جهانی هاری، با شعار آگاهی از حقایق، بدون هراس در سطح شهرستان به مدت سه روز صورت می‌گیرد.

وی با بیان اینکه در این طرح تمامی سگ‌های نگهبان و گله واکسینه می‌شوند، افزود: واکسیناسیون سالانه و رایگان سگ‌های صاحب‌دار و شناسنامه‌دار کردن آنها، توزیع قلاده رایگان، برگزاری کلاس‌های آموزشی و نمونه‌گیری از دام‌های مشکوک از جمله اقدامات پیشگیرانه شبکه‌های دامپزشکی بر علیه بیماری هاری است.

دکتر عباس آغاز در پایان از شهروندان خواست در صورت مشاهده هرگونه تخلف بهداشتی مراتب را از طریق تماس با شماره تلفن‌های ۴۲۴۴۲۲۲۸ و ۴۲۴۴۲۲۲۹ این شبکه اطلاع دهند تا در کمترین زمان موضوع بررسی شود.

عکس تزئینی است.ارسال به دوستان
ارسال به دوستان
چاپ
نسخه چاپی


نظر کاربران

0
0
پاسخ به این اظهارنظر

سیا ۱۴۰۰/۱۰/۱
خداخیرتون بده.امار گوشت ها رو دقیق بدیدفقط فاسد بودن یا خدای نکرده گوشت ....و.... هم بوده.چون گویا گوشت ....تیره وکمی هم دیر هضمه. ..چهل تن گوشت فاسد دریک سال برای مهاباد

نظر خود را براي ما ارسال كنيد