تاريخ: ۱۴۰۰ دوشنبه ۲۲ شهريور ساعت ۱۹:۳۰ بازدید: 138      نظرات: 0      کد مطلب: 16552

کشف ۵۴ دستگاه ماینر در شهرستان مریوان


به گزارش هاژه به نقل از روابط عمومی شرکت توزیع برق، مدیر توزیع برق شهرستان مریوان، از کشف 54 دستگاه ماینر تولید ارز دیجیتال در سطح این شهرستان خبر داد.

عبدالرحمن مرادی اظهار کرد: از ابتدای سال جاری ۱۷۸ دستگاه ماینر در شهرستان مریوان شناسایی شدند و این اقدام موجب صوفه جویی وعدم تلفات انرژی در حدود ۵۳۴ کیلو وات در شهرستان شده است.

وی افزود: استفاده غیر مجاز تعداد اندکی افراد سودجو از دستگاه های ماینر ، باعث تشدید کمبود برق و ایجاد نوسان شدید در ولتاژ برق شده و این روزها آسیب های زیادی به وسایل برقی مشترکان رسانده است و شبکه توزیع برق به ناچار، با قطعی و خاموشی هایی ناخواسته مواجه شده است.

مدیر توزیع برق شهرستان مریوان بیان کرد: دستگاه های استخراج رمز ارز، تجهیزاتی پر مصرف می باشند که باعث بار مضاعف بر روی شبکه های توزیع برق خواهند شد و با توجه به کمبود تولید برق توسط نیروگاه های برق و تقاضای روز افزون برق بار مصرفی این دستگاه ها بیش از پیش به شبکه های برق فشار وارد می کند.

وی در ادامه با بیان اینکه کشف این دستگاه‌ها با همکاری دستگاه قضایی و نیروی انتظامی صورت گرفت، افزود: از استفاده کنندگان ماینرهای کشف شده، به میزان استفاده غیرمجاز از انرژی و براساس نرخ تعرفه آزاد صادراتی، تعدیلی صادر و مشترک مکلف به پرداخت خواهد شد.

مرادی، عنوان کرد: این مدیریت با همکاری مراجع قضایی و انتظامی و درچارچوب موارد ابلاغ شده توسط دستگاههای بالادستی بصورت جدی در حال رصد فعالیت و شناسایی مراکز غیر مجاز در شهرستان بوده و نسبت به جریمه، صدور تعدیلی، قطع برق و درنهایت جهت اعمال قانون به مراجع قانونی معرفی خواهند شد.

وی خاطرنشان کرد: ضعف ولتاژ شبکه علاوه بر خسارت به شبکه‌های توزیع برق، به وسایل برقی مردم نیز خسارت وارد می‌کند که بدینوسیله درخواست میشود مردم به محض اطلاع از وجود ماینر در نزدیکی خود، مراتب را به شماره همراه ۰۹۳۵۴۰۲۱۷۸۰، پلیس انتظامی بشماره ۱۱۰ یا شماره ۱۲۱ “واحد عملیات و اتفاقات برق” اطلاع دهند

مدیر توزیع برق شهرستان مریوان در پایان یادآور شد: به کسانی که در شناسایی و گزارش مراکز استخراج ارز دیجیتال، این مدیریت و مجموعه شرکت توزیع برق کردستان را یاری رسانند به ازای هر دستگاه ماینر ۳ میلیون ریال و تا سقف ۲۰۰ میلیون ریال پاداش اهداء می شود، این عزیزان نسبت به محرمانه بودن اطلاعات خود مطمئن باشند.
ارسال به دوستان
ارسال به دوستان
چاپ
نسخه چاپی


نظر کاربران


نظر خود را براي ما ارسال كنيد