تاريخ: ۱۴۰۰ شنبه ۲۰ شهريور ساعت ۱۶:۲۸ بازدید: 234      نظرات: 0      کد مطلب: 16542

نشت فاضلاب موجب آلودگی آب روستای دشه پاوه شد/بروز علائم گاسترو آنتریت در ۱۲۸ نفر از اهالی این روستادکتر امیر کرمی مدیر سلامت محیط استان کرمانشاه: طغیان ناشی از نشت فاضلاب به شبکه توزیع آب آشامیدنی روستای دشه شهرستان پاوه موجب بروز علائم گاسترو آنتریت در ۱۲۸ نفر از اهالی این روستا شد که عمدتا به طور سرپایی درمان شدند.


در نمونه‌برداری انجام‌شده توسط همکاران بهداشتی در یک روز قبل از بروز طغیان، کلر باقی‌مانده آب روستا صفر بوده، که بدلیل نقص و از مدار خارج‌شدن کلریناتور بوده است. همچنین نمونه برداری از آب روستای مذکور، بیانگر وجود آلودگی میکروبی در آب بود که بلافاصله مراتب به شرکت آب و فاضلاب شهرستان پاوه گزارش گردید.


پس از اقدام ‌مشترک کارکنان بهداشت محیط و آب و فاضلاب،مشکل نشت فاضلاب به داخل شبکه کنترل شده است و کار سالم سازی آب روستا توسط آبدار به صورت دستی در حال انجام می باشد و بررسی همکاران بهداشتی بیانگر وجود کلر باقی مانده آب در رنج مطلوب می‌باشد.


همچنین مقرر شده، تا ساعت ۱۲ امشب اصلاح شکستگی و راه اندازی دستگاه کلرزنی روستا توسط اداره آبفا به طور اساسی حل گردد.


سرپرست فرمانداری پاوه نیز گفت: در بررسی‌های انجام شده علت مسمومیت مراجعه کنندگان آلودگی آب شرب روستا بدلیل برگشت فاضلاب به داخل خط انتقال آب تشخیص داده شد.


جلیل بالایی با بیان اینکه هم اکنون خروجی آب به سمت روستا بسته شده است، گفت: به اهالی روستا اطلاع رسانی شده تا اصلاح خط انتقال آب از آب جوشانده مصرف کنند.


سرپرست فرمانداری پاوه خاطرنشان کرد: در حال حاضر نیز تیم پزشکی برای خدمات رسانی به اهالی در روستای دشه مستقر شده‌اند.برچسب ها:

ارسال به دوستان
ارسال به دوستان
چاپ
نسخه چاپی


نظر کاربران


نظر خود را براي ما ارسال كنيد