تاريخ: ۱۴۰۰ پنج شنبه ۱۸ شهريور ساعت ۱۱:۲۵ بازدید: 5521      نظرات: 2      کد مطلب: 16525

دستگیری یک اخلالگر در مهاباد با 800 میلیارد تومان گردش مالی


به گزارش پایگاه خبری – تحلیلی هاژه، فرمانده انتظامی شهرستان مهاباد از دستگیری فردی با بیش از 800 میلیارد تومان اخلال در نظام اقتصادی با سوءاستفاده از حساب شخصی دیگران و فرار مالیاتی در این شهرستان خبر داد.

سرهنگ محمد توحیدی در گفتگو با خبرنگار هاژه اظهار کرد: کارآگاهان پلیس امنیت شهرستان با اشراف اطلاعاتی و اقدامات ویژه پلیسی موفق به شناسایی سرشاخه و عنصر اصلی در نظام اقتصادی و پولشویی با تراکنش‌های بانکی بالا، به ظن اخلال در نظام اقتصادی مشکوک شدند و رسیدگی به آن را در دستور کار ویژه خود قرار دادند.

وی افزود: مأموران با انجام اقدامات اطلاعاتی و تحقیقات پلیسی گسترده، متوجه شدند که شخصی با هویت معلوم نسبت به پول‌شویی و اخلال در نظام ارزی با استفاده از کارت و حساب‌های مختلف، تراکنش‌های بانکی در حجم بسیار زیادی را طی چندین سال اخیر دارد.

توحیدی تصریح کرد: با بررسی‌های فنی پلیسی و با استعلام از بانک مربوطه در نهایت مشخص شد متهم مبلغی بر 800 میلیارد تومان گردش مالی با حساب‌های مختلف داشته است.

وی با اشاره به اینکه مأموران پلیس امنیت اقتصادی پس از کسب مجوز قضایی، نسبت به دستگیری متهم اقدام کردند، اضافه کرد: متهم در تحقیقات پلیسی به پول‌شویی و همکاری فردی دیگر و عدم پرداخت مالیات معترف شد.

فرمانده انتظامی شهرستان مهاباد در پایان با اشاره به اینکه متهمان پس از تشکیل پرونده به مرجع قضایی معرفی و با صدور قرار بازداشت موقت روانه زندان شدند، از شهروندان خواست هرگونه اخبار امنیتی را به مرکز فوریت‌های پلیسی 110 گزارش دهند.
ارسال به دوستان
ارسال به دوستان
چاپ
نسخه چاپی


نظر کاربران

0
0
پاسخ به این اظهارنظر

حمیرا ۱۴۰۰/۶/۲۱
کاش چهره این فردراهمراه
بانامش نشان می دادید
0
0
پاسخ به این اظهارنظر

۱۴۰۰/۶/۲۰
خاوری ها رو باید دستگیرکنند این که چیزی نیست بیچاره یه مترسک سر جالیزه

نظر خود را براي ما ارسال كنيد