تاريخ: ۱۳۹۵ شنبه ۱۱ دي ساعت ۲۲:۲۳ بازدید: 1532      نظرات: 1      کد مطلب: 2639

مرگ جوان 24 ساله بوکانی با دود خودرو


مسئول فوریت های پزشکی 115 بیمارستان شهید قلی پور بوکان در آذربایجان غربی گفت: جوان 24 ساله ای بر اثر مسمومیت با گاز مونوکسید کربن خودرو در فضای بسته پارکینگ جان باخت.

طاها قاسمی روز شنبه 11 دیماه اظهار کرد: بر اساس اعلام اطرافیان، این جوان ساعت 9 صبح روز گذشته وارد پارکینگ شده بود تا با ماشین به سر کار برود.

قاسمی ادامه داد: پس از گذشت نزدیک به سه ساعت خانواده وی به دنبال صدای خودرو روشن در پارکینگ، با جسد بی جان این جوان مواجه شدند.

وی با اشاره به اینکه خانواده وی غیب این جوان را دیر متوجه شده بودند، بیان کرد: پس از تماس تلفنی آنان با اورژانس 115 بوکان، تکنسین های این سازمان بلافاصله به محل حادثه اعزام شدند اما قبل از رسیدن آنان این جوان جان باخته بود.

مونوکسید کربن (Carbon monoxide) نام گاز بی ‌بو، بی‌ رنگ و بی‌ طعم است که بر اثر ناقص سوختن کربن تولید می شود.

هنگام وارد شدن مونوکسید کربن به سیستم تنفسی شخص، بلافاصله با گلبول‌های قرمز خون ترکیب و موجب می‌شود تا اکسیژن کمتری به اعضای بدن برسد.

این موضوع باعث خواب آلودگی و احساس خستگی مفرط شده و شخص دچار بیهوشی می‌شود.

میزان تولید مونو کسید کربن به شرایط احتراق (سوختن) بستگی دارد، هرچه میزان اکسیژن در هنگام سوختن کمتر باشد، بخش بیشتری از کربن‌ به صورت ناقص می سوزد و به جای دی‌ اکسید کربن (CO2)، مونواکسیدکربن تولید می‌شود.

افرادی که در یک فضای سربسته در معرض استنشاق این گاز قرار بگیرند، ابتدا احساس خواب آلودگی می‌کنند و در صورتی که هرچه سریع تر مکان را ترک یا هوای تازه را تنفس نکنند، دچار بیهوشی و در نهایت خفگی می‌ شوند.

علائم مسمومیت حاد با این گاز شامل سردرد، سرگیجه، تهوع و استفراغ و درد شکم و سپس حالت بیهوشی، تشنج و اغماست.

از ابتدای سال جاری تاکنون بیش از هشت نفر در بوکان دچار گازگرفتگی شده اند و پس از بستری در بیمارستان بهبود پیدا کرده اند.

منبع: ایرنا
ارسال به دوستان
ارسال به دوستان
چاپ
نسخه چاپی


نظر کاربران

2
0
پاسخ به این اظهارنظر

محموداحمدی مهاباد ۱۳۹۵/۱۰/۱۱
خدا به بازماندگانش صبر دهد

نظر خود را براي ما ارسال كنيد