تاريخ: ۱۳۹۵ شنبه ۱۱ دي ساعت ۲۰:۳۶ بازدید: 930      نظرات: 2      کد مطلب: 2638

سرباز فداکار مریوانی در سازمان حفاظت محیط زیست استخدام می شود


به گزارش پایگاه خبری – تحلیلی هاژه، سیدمحمد باختر سرباز فداکار مریوانی هنگام پست نگهبانی در پادگان شهید برخورداری عجبشیر برای نجات جان یک سگ از دست داده با تاکید رئیس سازمان محیط زیست کشور به استخدام این سازمان در می آید.

معصومه ابتکار معاون رئیس جمهور و رئیس سازمان حفاظت محیط زیست از سیدمحمد مجابی معاون توسعه مدیریت، حقوقی و امور مجلس خواست تا در صورت تمایل سیدمحمد باختر سرباز مریوانی، برای استخدام وی در سازمان حفاظت محیط زیست اقدام کند.

دستور رئیس سازمان حفاظت محیط زیست برای جذب سیدمحمد باختر سرباز مریوانی در حالی است که وی روز شنبه 29 آذرماه برای نجات جان سگی گرفتار در سیم های خاردار و بر اثر انفجار مین در محوطه، پای راست خود را از دست داد.

دستور ابتکار برای جذب سرباز مریوانی در سازمان حفاظت محیط زیست در صورت تمایل وی، حامل پیام بزرگ قدردانی از حافظان محیط زیست و طبیعت رنجور و شکننده ایران است و از این رو، اقدامی بسیار ارزشمند در این حوزه محسوب می شود.

پیش از این رئیس سازمان حفاظت محیط زیست طی تماس تلفنی با سرباز مریوانی ضمن تقدیر از فداکاری وی، دستور ویژه ای برای پیگیری وضعیت درمانی و پزشکی سیدمحمد باختر به حمید قاسمی مدیرکل حفاظت محیط زیست آذربایجان شرقی (استان محل خدمت و بستری شدن وی) صادر کرده بود.
به گزارش ایرنا، سیدمحمد باختری سربازی که در پادگان عجب شیر، پس از نجات سگ گرفتار در سیم خاردار بر اثر انفجار مین پای خود را از دست داده بود، شامگاه دوشنبه 6 دی سال جاری با استقبال گرم مردم به زادگاهش مریوان بازگشت.
این سرباز فداکار به علت شدت جراحات وارده، در بخش سی سی یو بیمارستان شهدای تبریز بستری و مورد مداوا قرار گرفته بود.

فداکاری این سرباز برای نجات جان سگ گرفتار شده در سیم خاردار پادگان عجب شیر در بسیاری از سایت ها و رسانه های مجازی داخل و خارج کشور بازتاب گسترده ای داشته و تعداد زیادی از شهروندان تبریزی، مهابادی و مریوانی نیز برای عیات وی رفته بودند.

منبع: پایگاه اطلاع رسانی محیط زیست (پام)
ارسال به دوستان
ارسال به دوستان
چاپ
نسخه چاپی


نظر کاربران

0
0
پاسخ به این اظهارنظر

لقمان ۱۳۹۵/۱۰/۱۲
بگذارید تمام دنیا شاهد باشند که مردم ایران به ویژه مردمان کرد چقد فداکار ومهربان هستند
0
0
پاسخ به این اظهارنظر

محمدالدو ۱۳۹۵/۱۰/۱۲
سلام برهمه فداکاران

نظر خود را براي ما ارسال كنيد