تاريخ: ۱۴۰۰ سه شنبه ۲۹ تير ساعت ۱۷:۲۷ بازدید: 844      نظرات: 0      کد مطلب: 16349

فرودگاه نیمەکاره سقز افتتاح می‌شود!


پروژه فرودگاه سقز به عنوان یکی از پروژەهای شاخص استان کوردستان قلمداد می‌شود. شروع آن در سال ١٣٧۴ توسط دولت وقت اعلام شد. حال پس گذشت ٢۶ سال از آغاز پروژه، زمزمەهایی در مورد بهرەبرداری از آن در روز عید قربان بر سر زبان‌ها افتادە است. اما منتقدان و برخی از مسئولان سقز می‌گویند فرودگاه تکمیل نیست و زمان افتتاح آن فرا نرسیدە است.

 

بهمن مرادنیا در جریان سفرش بە سقز گفتە بود: فرودگاه سقز با اعتبار ١٣٠ میلیارد تومانی روز عید قربان افتتاح خواهد شد.


امیرعباس نظری‌زاده، مدیرکل فرودگاه‌های استان کوردستان نیز امروز در جمع خبرنگاران گفت: فردا، ٣٠ تیر فاز نخست فرودگاه سقز با حضور مسئولان استانی و کشوری مورد بهره‌برداری قرار خواهد گرفت.


افتتاح این فرودگاه در حالیست که اصحاب رسانه و صاحب‌نظران سقزی گشایش این فرودگاه را نمادین دانسته و افتتاح آن را در زمان حال اقدامی نامناسب تلقی می‌کنند.


آن‌ها می‌گویند: فرودگاه سقز تاکنون به مرحلەای از پیشرفت نرسیدە که مورد بهرەبرداری قرار گیرد.


بهزاد رحیمی، نمایندە سقز و بانه هم بە افتتاح فرودگاه نیمەکارە سقز واکنش نشان داد؛ رحیمی گفتە است: افتتاح این فرودگاه حرکتی نمایشیست کە نمونه آن را سابقا در مورد‌ سدهای چراغویس و عباس‌آباد بانه مشاهدە کردەایم.


نمایندە سقز و بانه در نامەای کە برای وزیر راه‌وشهرسازی نوشتە است، اظهار داشت: آقای وزیر چە کسی پس از روز افتتاح فرودگاه جوابگوی تکمیل دیوارهای پیرامونی، جابه‌جایی دکل‌های فشار قوی، تکمیل ساختمان‌های تاسیسات برق و آب، ساختمان نگهبانی، مطالبات پیمانکاران، محوطەسازی و روشنایی باند، استقرار برج مراقبت و چند ابنیە مورد نیاز دیگر است؟


فرودگاه سقز با هدف تامین خدمات حمل و نقل هوایی شمال استان کوردستان و شهرهای تکاب، شاهیندژ و بوکان در جنوب‌شرق استان آذربایجان غربی تعریف شدە است.


حال باید دید فرودگاه سقز پس از افتتاح، توانایی ارائه خدمات حمل و نقل هوایی بە مردم شهرهای مذکور را دارد یا خیر؟برچسب ها: سقز, فرودگاه سقز

ارسال به دوستان
ارسال به دوستان
چاپ
نسخه چاپی


نظر کاربران


نظر خود را براي ما ارسال كنيد