تاريخ: ۱۴۰۰ سه شنبه ۱۵ تير ساعت ۱۸:۴۹ بازدید: 832      نظرات: 0      کد مطلب: 16301

بازدید مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی آذربایجان غربی از کتابخانه ی روستاهای خورخوره و دارلک مهاباد


امروز  حجت الاسلام والمسلمین  ناصر خدایاری مدیر کل فرهنگ و ارشاد اسلامی آذربایجان غربی در معیت سلیمان پاکزاد، معاون سیاسی فرماندار مهاباد ، سیامند جوانبخت، رییس اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی این شهرستان، تعدادی از اعضای انجمن فرهنگ و توسعه کتاب خوانی موکریان و جمعی دیگر از مسئولان، از کتابخانه‌ی روستاهای خورخوره و دارلک بازدید کردند.


مدیر کل اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی آذربایجان غربی طی این بازدید با ابراز تشکر از زحمات ویژه انجمن فرهنگ و توسعە کتاب خوانی موکریان، دهیار و کتابداران کتابخانه های این دو روستا عنوان کرد: توسعه شهرها در گرو توسعه روستاها می باشد و عدم توجه به توسعه روستاها با ایجاد مشکلاتی همچون حاشیه نشینی در شهرها، مانع توسعه آنها خواهد شد.

حجت الاسلام والمسلمین  خدایاری در ادامه افزود: توسعه روستاها نیز باید براساس توسعه و رشد انسان ها حول محور فرهنگ باشد و از سوی دیگر آموزش علوم در روستاییان بر اساس نیاز مشاغل آنها باشد تا در جهت توسعه راه را هموار کند.


طی این بازدید  پنجاه جلد کتاب و همچنین  معادل مبلغ ۱۰ میلیون تومان  بن کتاب از طرف اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی آذربایجان غربی به کتابخانه ماموستا هیمن روستای خورخوره به عنوان کمک هزینه خرید کتاب اهدا گردید. شایان ذکر است این مبلغ به عنوان هدیه انتخاب کتابخانه ماموستا هیمن به عنوان کتابخانه ی برگزیده کشوری در جشنواره سراسری روستاها و عشایر دوستدار کتاب به آن تعلق گرفته است. همچنین مبلغ ۱۰ میلیون تومان از طرف وزارت کشور، ۱۰ میلیون تومان از طرف نهاد کتاب خانه های عمومی کشور جهت تجهیز وسایل، ۱۰ میلیون تومان از طرف کانون مساجد، و مبلغ ۲۰ میلیون تومان وام صندوق کار آفرینی امید نیز برای این کتاب خانه در نظر گرفته شده است.

کتابخانه ماموستا هیمن روستای خورخوره در سال ۱۳۹۵ با کمک انجمن حمایت از توسعه فضاهای آموزشی و فرهنگی(حامی) و با هدف توسعه فرهنگ کتابخوانی و افزایش سطح آگاهی روستاییان راه اندازی شد. این کتاب خانه بالغ بر ۳۰۰۰ جلد کتاب در حوزه های مختلف دارد.

همچنین مدیر کل فرهنگ و ارشاد اسلامی آذربایجان غربی طی بازدیدی از کتابخانه حامی رشد روستای دارلک پنجاه جلد کتاب نیز به عنوان هدیه  تقدیم کتابخانه مذکور کرد.
کتاب خانه حامی رشد دارلک نیز با کمک انجمن حامی از آذر ماه سال ۱۳۹۵ فعالیت خود را آغاز کرده است.

انجمن فرهنگ و توسعه کتاب خوانی موکریان مهاباد نیز یک انجمن مردم نهاد است که در جهت توسعه کتاب خانه های روستایی مهاباد انجمن حامی و مردم  روستاها را یاری می رساند.
ارسال به دوستان
ارسال به دوستان
چاپ
نسخه چاپی


نظر کاربران


نظر خود را براي ما ارسال كنيد