تاريخ: ۱۴۰۰ چهارشنبه ۱۸ فروردين ساعت ۱۱:۵۷ بازدید: 459      نظرات: 1      کد مطلب: 16050

«16 شهروند شایسته مهاباد در سال 1399 به انتخاب هاژه»

نسرین خضرپور


 
 
پایگاه خبری‌تحلیلی هاژه به منظور پاسداشتِ تلاش‌های داوطلبانه شهروندان مهابادی‌ و ارج نهادن به فعاليت‌های تأثيرگذاری‌شان، براساس ضوابط، معیارها و ویژگی‌های تعیین شده از جانب کمیته داوری هاژه ، اقدام به طرح «16 شهروند شایسته مهاباد در سال 1399 به انتخاب هاژه» در حوزه‌های متفاوت کرده است.
 

بیانیه‌ی «16 شهروند شایسته مهاباد در سال 1399 به انتخاب هاژه» را اینجا بخوانید.

یکی از معضلات مهم بهداشتی و اجتماعی در بسیاری از شهرها و روستاهای کشور وجود سگ‌های بلاصاحب است. چالش سگ‌های بلاصاحب به عنوان مساله‌ای زیست محیطی و اجتماعی که مدت‌هاست زمینه آزار شهروندان را در مهاباد نیز فراهم آورده، با وجود رعایت حق حیات همه جانداران، نیازمند مدیریتی واحد و حساب شده است.

در این میان، در حالی که تصمیم‌گیری و تعیین تکلیف ساماندهی این سگ‌ها به نوعی سردرگمی و بلاتکلیفی تبدیل شده و تمامی اقدامات نهادهای متولی نیز ابتر و ناقص مانده، برخی از شهروندان به صورت انفرادی و یا در قالب سازمان‌های مردم نهاد، به طور داوطلبانه وارد میدان شده‌اند.

 نسرین خضرپور، یکی از کسانی است که به مدت 4 سال در معیت با دوستانش، در انجمن خیریه حمایت از حیوانات ژین مهاباد حامی سگ‌های بدون سرپرست  مهاباد بوده است.

 خضرپور و همکارانش هم‌اکنون به منظور ارتقای سلامت و آرامش شهری و برای جلوگیری از شیوع امراض مشترک انسانی و حیوانی کار انتقال سگ‌های بلاصاحب را به کمپ حامی این حیوانات انجام می دهند.

تمام امور مربوط به کمپ سگ‌های بلاصاحب مهاباد به‌ واسطه‌ی انجمن ژین مهاباد صورت می‌گیرد و بودجه این انجمن از طریق خیرین شهرستان تامین می‌شود.

در این چهار سال تغذیه، عقیم‌سازی، واکسیناسیون و مداوای 300 قلاده سگ‌ بلاصاحب روزانه و بدون وقفه صورت گرفته است.

نسرین خضرپور در 11 بهمن 1366 در محله‌ی فرهنگیان مهاباد چشم به جهان گشود.

 


ارسال به دوستان
ارسال به دوستان
چاپ
نسخه چاپی


نظر کاربران

0
1
پاسخ به این اظهارنظر

یونس ۱۴۰۰/۱/۱۹
سە گ گڵاوە خانمی ڕوناکبیر

نظر خود را براي ما ارسال كنيد