تاريخ: ۱۴۰۰ يکشنبه ۱۵ فروردين ساعت ۹:۴۰ بازدید: 318      نظرات: 1      کد مطلب: 16044

«16 شهروند شایسته مهاباد در سال 1399 به انتخاب هاژه»

بهمن تدین


 
 
پایگاه خبری‌تحلیلی هاژه به منظور پاسداشتِ تلاش‌های داوطلبانه شهروندان مهابادی‌ و ارج نهادن به فعاليت‌های تأثيرگذاری‌شان، براساس ضوابط، معیارها و ویژگی‌های تعیین شده از جانب کمیته داوری هاژه ، اقدام به طرح «16 شهروند شایسته مهاباد در سال 1399 به انتخاب هاژه» در حوزه‌های متفاوت کرده است.
 

بیانیه‌ی «16 شهروند شایسته مهاباد در سال 1399 به انتخاب هاژه» را اینجا بخوانید.

 

«با پول می‌توان هر چیزی خرید ولی نمی‌توان هر کاری کرد». این سخنانی بود که همیشه حاج رحمان تدین به پسرش بهمن می‌گفت. همین جمله بود که بهمن را در طول سال‌های زندگی‌اش به کمک به همشهریانش سوق می‌داد.

بهمن تدین از جمله کسانی است که با شروع کرونا در شهرمان دست به کار شد. او با شروع این همه‌گیری 2 دستگاه تولید مواد ضد عفونی تهیه می‌کند. با هماهنگی مقامات بهداشتی برای این دستگاه‌ها 10 تن مواد اولیه نیز خریداری می‌شود.

بهمن تدین با کمک 300 جوان و داوطلب این شهر در مدت زمان 9 روز، مواد ضد عفونی کننده‌ای را که در شهرهای همجوار به شهروندان فروخته می‌شد به طور رایگان، به دست تمام مردم شهر و روستاهای مهاباد که در خانه‌هایشان در قرنطینه بودند، می‌رساند.

علاوه بر این، بر اساس تقسیم‌بندی که ستاد کرونای وقت برای ضد عفونی سطوح و معابر محله‌ها و خیابان‌های مهاباد تعیین کرده بود از 5 منطقه، 2 منطقه به عهدۀ بهمن و همکارانش بود.

باید گفت که تا آخر آذرماه امسال، در مجموع 185 هزار لیتر مواد ضدعفونی کننده در کارگاه بهمن تولید و در اختیار مردم قرار داده شده است. در این بین صرفا هزینه ایاب و ذهاب برای تحویل مواد ضد عفونی کننده به شهر و روستاها 185 میلیون تومان بوده است.

با گذشت یک‌سال از شروع کرونا کماکان بهمن تدین و همکارانش همه‌روزه از ساعت 16 عصر تا 20 شب در باشگاه بهمن در خدمت همشهریانی که برای دریافت مواد ضدعفونی کننده به صورت رایگان مراجعه می‌کنند، هستند.

پخش و توزیع مواد ضد عفونی کننده تنها منحصر به مهاباد و روستاهایش نبوده است. بیش از 10 هزار لیتر مواد ضد عفونی کننده به شهرهای همجوار هم‌چون سردشت و نقده نیز ارسال شده است.

بهمن تدین در سال 1342 در محله‌ی رزگیان مهاباد چشم به جهان گشود. بنابر نیازی که بهمن در سال 1375 احساس کرد باشگاهی چند منظوره را برای استفاده جوانان و مردم در باغ سیسه‌ی مهاباد احداث کرد.

کسانی که او را می‌شناسند می‌دانند که او و دوستانش همواره در کمک به مردم در حوادثی مانند زلزله کرمانشاه و لرستان پیش قدم بوده‌اند. همچنین حمایت‌ها و کمک‌های مالی آقای تدین در پیشبرد فعالیت‌های ورزشی و ورزشکاران شهرمان نیز بر کسی پوشیده نیست.

 

برچسب ها:

ارسال به دوستان
ارسال به دوستان
چاپ
نسخه چاپی


نظر کاربران

0
0
پاسخ به این اظهارنظر

۱۴۰۰/۱/۱۵
شهروندانی که در سخت ترین لحظات یار و یاور مردم بودند فراموش شدن انصاف نیست

نظر خود را براي ما ارسال كنيد