تاريخ: ۱۴۰۰ شنبه ۱۴ فروردين ساعت ۹:۴۸ بازدید: 436      نظرات: 3      کد مطلب: 16041

«16 شهروند شایسته مهاباد در سال 1399 به انتخاب هاژه»

آریا یونسی


 
 
 
پایگاه خبری‌تحلیلی هاژه به منظور پاسداشتِ تلاش‌های داوطلبانه شهروندان مهابادی‌ و ارج نهادن به فعاليت‌های تأثيرگذاری‌شان، براساس ضوابط، معیارها و ویژگی‌های تعیین شده از جانب کمیته داوری هاژه ، اقدام به طرح «16 شهروند شایسته مهاباد در سال 1399 به انتخاب هاژه» در حوزه‌های متفاوت کرده است.
 
 

بیانیه‌ی «16 شهروند شایسته مهاباد در سال 1399 به انتخاب هاژه» را اینجا بخوانید

آریا، وریا و عبدالله یونسی سه برادر خوش‌ذوق و تحصیل‌کرده‌ی مهابادی هستند که توانستند بزرگترین مرکز تولید کیت‌های الکتریکی را در استان به بهره‌برداری برسانند. صفر تا صد قطعاتی که این سه برادر در مرکز دانش‌بنیان خود تولید می‌کنند خودشان می‌سازند و تمامی محصولاتشان مبتنی بر ثبت اختراع و جزو با کیفیت‌ترین محصولات در بخش الکترونیکِ کشور می‌باشد.

وریا متولد 1367 کارشناسی ارشد مهندسی برق مخابرات،  عبدالله متولد 1368 دکتری مهندسی برق قدرت و آریا متولد 1370 دکتری مهندسی برق قدرت، ایدۀ اصلی برای تاسیس این مجموعه را در سال 95 آغاز کردند.

برادران یونسی با شرکت در رویدادهای استارتاپی و فناورانه سعی در کسب تجربه و پرورش برآمدند اما مشکلات فراوانی بر سر راه آنان بود که در این راه حمایت‌های بی‌منت و خالصانه مرحومِ پدر و مادر بود که هر بار با امید ساختن آینده‌ای بهتر و اینکه خواستن توانستن است در ایشان زنده نگه می‌داشت.

اما رویای پدر برای تاسیس یک کارگاه تولیدی در شهرستان مهاباد موجب شد تا تلاش و پشتکار برادران یونسی چندبرابر شود. به گونه‌ای که امروز نه صرفا با تاسیس یک کارگاه تولیدی بله با تاسیس یک کارخانه نوآوری وارد عرصه تولید شدهاند.

با پافشاری اعضای تیم و حمایت مسئولین شهرستانی کلیه حمایت‌ها برای تاسیس دفتر اصلی و محل کارخانه نوآوری در حومه شهرستان مهاباد و در گوگ‌تپه جذب شد. به علاوه دفتر فروش نیز در مرکز رشد واحدهای فناور دانشگاه تبریز فعال است.

 آن‌چنان که برادران یونسی می‌گویند اگرچه قسمت اعظم مصرف محصولات تولید شده در این واحد در شهرهای بزرگ به فروش می‌رسد اما هدف اصلی از تاسیس این واحد تولیدی در شهرستان مهاباد، کمک به تولید نیروی انسانی خلاق و کارآمد از بین جوانان و نوجوانان این شهرستان است.

از مهمترین محصولات تولیدی برادران یونسی می‌توان به اینورترهای خورشیدی، مبدلهای الکترونیک قدرتی برای انواع ماشین‌های الکتریکی، سیستم‌های بادی و خورشیدی، هارمونیک سنج قدرت، سیستم‌های آزمایشگاهی، سیستم‌های هوشمند آبیاری اشاره کرد.
 
 

برچسب ها:

ارسال به دوستان
ارسال به دوستان
چاپ
نسخه چاپی


نظر کاربران

3
0
پاسخ به این اظهارنظر

ئەنوەر ئیسماعیل پوری ۱۴۰۰/۱/۱۵
کوڕەکانی کاک جەلیل نمونەی کەسایەتییەکن کە هێمای مڕۆڤایەتی و سەرکەوتوی سەردەمیان پێوە دیارە. بە ئەمەگ بە ئاواتەکانی باوکیان و دڵسۆز بە نیشتمان. زانست و تواناییەکانیان لە داهێناندا پێک گرێداوە و ئەمەگناسانە لە پێش‌خستنی تێکنۆلۆژیای ڕۆژ بە کاریان هێناوە. بەو یەک‌گرتووییە برایانە و بەو ژیرمەندییە لە زانست و کردەوە، وانەیەکی کۆمەڵایەتی گەورە و ڕێبازێکی پیڕۆزیان بۆ لاوان داڕشتووە.
بەش بە حاڵی خۆم شانازیان پێوەدەکەم ئاواتەخوازم لە لاڕێی بەدوور و دەسکەوتەکانیان لە ئاستی بەرزی بڕندەکانی نێو دەوڵەتی بینمەوە. شیری دایکتان حەڵاڵتان و دایکی خۆشەویستتان بێ وەی تەمەن درێژ بێ، تا سەربەرزی و سەرەوتنەکانی ئێوە لە ئاستی جیهانی بە چاوی خۆی ببنێ.
1
0
پاسخ به این اظهارنظر

محمد ۱۴۰۰/۱/۱۵
زنده وپایندە باشید
1
0
پاسخ به این اظهارنظر

حمزه آرمند ۱۴۰۰/۱/۱۴
شیرمادرحلالتان.برادران یونسی.بامیدموفقیتای بیشتر.آن شاالله

نظر خود را براي ما ارسال كنيد