تاريخ: ۱۴۰۰ پنج شنبه ۱۲ فروردين ساعت ۲۱:۵۲ بازدید: 364      نظرات: 2      کد مطلب: 16040

«16 شهروند شایسته مهاباد در سال 1399 به انتخاب هاژه»

سید محمد‌امین شیخ‌مندی


 

پایگاه خبری‌تحلیلی هاژه به منظور پاسداشتِ تلاش‌های داوطلبانه شهروندان مهابادی‌ و ارج نهادن به فعاليت‌های تأثيرگذاری‌شان، براساس ضوابط، معیارها و ویژگی‌های تعیین شده از جانب کمیته داوری هاژه ، اقدام به طرح «16 شهروند شایسته مهاباد در سال 1399 به انتخاب هاژه» در حوزه‌های متفاوت کرده است.
 
 

بیانیه‌ی «16 شهروند شایسته مهاباد در سال 1399 به انتخاب هاژه» را اینجا بخوانید.

 
سید محمد‌امین شیخ‌مندی یکی از شهروندان این شهر است که درحوزۀ محیط زیست فعالیت می‌کند. آقای شیخ‌مندی که در رشته‌ی قایقرانی مشغول است در یکی از روزهای فروردین سال 1390 موقع تمرین متوجه زباله‌هایی شد که در اثر بارندگی از روستای بالا دست سد مهاباد بر روی  آب سد شناور شناور شده بودند.

از همان روز او با دیدنِ لنگه دمپایی، کفش‌های سرگردان، شیشه واکسن خالی  که به  دام‌ها تزریق شده بود، بطری پلاستیک خالی نوشابه،شیشه‌های دلستر، اسپری حشره‌کش و قو‌طی شامپوها تصمیم گرفت به پاکسازی تمام این زباله‌ها بپردازد.

از آن روز 9 سال می‌گذرد و از آن زمان تاکنون آقای شیخ‌مندی هر بار پس از تمرین به پاکسازی زباله‌هایی که در اثر کم‌لطفی برخی از شهروندان و اهالی روستاها به روی آب و حاشیه سد مهاباد می‌آیند، می‌پردازد.

پاکسازی و حفظ محیط زیست شهرمان به دغدغه‌ی آقای شیخ‌مندی تبدیل شده و می‌گوید خدا را شاکر است که پس از 9 سال هنوز این توانایی را دارم که همچنان برای سلامتی همشهریانم پاکسازی سد مهاباد را ادامه دهم.

علاوه بر پاکسازی سد مهاباد آقای شیخ‌مندی به پاکسازی باغ میکائیل و آلاچیق‌های تپه سیران نیز مشغول است. ایشان همچنین امسال به مناسبت روز غارها، با قایق‌شان به پاکسازی غار سهولان پرداخنتند و حضور سبزی داشتند.

از دیگر اقدامات این فعال محیط زیستی می‌توان به پاکسازی تالاب بین‌المللی کانی برازان، دخمه سنگی فقرقاه، سد یوسف‌کند و ورودی‌های شهر اشاره کرد.

محمدامین شیخ‌مندی در سال 1346 و در محله‌ی وفایی مهاباد متولد شد. او در سه رشته‌ی ورزشی کوهنوردی، تکواندو و قایق‌رانی فعال است.ارسال به دوستان
ارسال به دوستان
چاپ
نسخه چاپی


نظر کاربران

0
0
پاسخ به این اظهارنظر

۱۴۰۰/۱/۱۳
کاش چنین انسانها تعداد شون بیشتر و مردم قدرشناسون بودن
0
0
پاسخ به این اظهارنظر

رمضانی ۱۴۰۰/۱/۱۲
هر سرکوتو لش ساخ بی الهی آقای شیخ مندی

نظر خود را براي ما ارسال كنيد