تاريخ: ۱۴۰۰ چهارشنبه ۱۱ فروردين ساعت ۹:۵۷ بازدید: 385      نظرات: 1      کد مطلب: 16036

«16 شهروند شایسته مهاباد در سال 1399 به انتخاب هاژه»

سردار فداکار مکری


 
 
پایگاه خبری‌تحلیلی هاژه به منظور پاسداشتِ تلاش‌های داوطلبانه شهروندان مهابادی‌ و ارج نهادن به فعاليت‌های تأثيرگذاری‌شان، براساس ضوابط، معیارها و ویژگی‌های تعیین شده از جانب کمیته داوری هاژه ، اقدام به طرح «16 شهروند شایسته مهاباد در سال 1399 به انتخاب هاژه» در حوزه‌های متفاوت کرده است.
 
 

بیانیه‌ی «16 شهروند شایسته مهاباد در سال 1399 به انتخاب هاژه» را اینجا بخوانید.

 

حوالی ساعت 12 بامداد 24 بهمن ماه سال گذشته، شعله‌های آتش، ضلع شرقی فاز قدیم بازارچه‌ی مهاباد را در بر گرفت. اگر تلاش‌های آتش‌نشانان شهرمان و پنجه ‌افکندنشان با شعله‌های سرکش و سوزان آتش نبود، حال تمام بازارچه و حتی خانه‌های اطراف با خاکستر یکسان شده بود.

یکی از این آتش‌نشان‌ها، سردار فداکار مکری بود. سردار علی‌رغم اینکه در آن روز شیفت نبود به همراه همکارانش با بدون هیچ امکاناتی دل به حادثه می‌زند و وارد بازارچه می‌شود. سردار در حین حادثه دچار خونریزی و تنگی نفس می‌شود و او را به بیمارستان منتقل می‌کنند.

سردار متولد 1364 در مهاباد است. او از سال 1387 در آتش‌نشانی مهاباد مشغول به خدمت بوده است. سردار که از 12 سالگی به کشتی روی آورده، مربی و دبیر هیئت کشتی مهاباد نیز هست.

او غواصی هم بلد است و توانسته به عنوان مسئول اکیپ غواصی آتش‌نشانی مهاباد در چندین عملیات در مهاباد و استان‌های همجوار به کمک و بیرون آودن غریق از زیر آب برود.
 


ارسال به دوستان
ارسال به دوستان
چاپ
نسخه چاپی


نظر کاربران

0
0
پاسخ به این اظهارنظر

جمیله آتش باز ۱۴۰۰/۱/۱۲
بژی قاره مان شانازیت پیه دکین

نظر خود را براي ما ارسال كنيد