تاريخ: ۱۴۰۰ سه شنبه ۱۰ فروردين ساعت ۱۰:۱۶ بازدید: 209      نظرات: 1      کد مطلب: 16033

«16 شهروند شایسته مهاباد در سال 1399 به انتخاب هاژه»

شاهو محمدی


 
پایگاه خبری‌تحلیلی هاژه به منظور پاسداشتِ تلاش‌های داوطلبانه شهروندان مهابادی‌ و ارج نهادن به فعاليت‌های تأثيرگذاری‌شان، براساس ضوابط، معیارها و ویژگی‌های تعیین شده از جانب کمیته داوری هاژه ، اقدام به طرح «16 شهروند شایسته مهاباد در سال 1399 به انتخاب هاژه» در حوزه‌های متفاوت کرده است.
 
 

بیانیه‌ی «16 شهروند شایسته مهاباد در سال 1399 به انتخاب هاژه» را اینجا بخوانید.

شاهو محمدی 15 ساله، اولین فرد مبتلا به سندروم داون در جهان است که می‌تواند در آب‌های آزاد شنا کند. شاهو از سن 6 سالگی شنا را به طور حرفه‌ای شروع کرده و اکنون در دو مادۀ کرال سینه و پروانه فعالیت می‌کند. شاهو توانست در شهریور 1397 در مسابقات آب‌های آزاد در استان آذربایجان‌غربی و مریوان همراه با دیگر شناگران عادی مسافت بیش از 3 هزار کیلومتر را طی کند.

او تواسته 2 بار در مسابقات المپیک ویژه ایران در سال‌های 1394 و 95 مقام اول را کسب کند. شاهو که عضو کمیته‌ی المپیک ویژۀ ایران (کم‌توان ذهنی) است در مسابقات ۲۰۱۸ المپیک ویژه‌ی منطقه خاورمیانه در ابوذبی به عنوان رزرو انتخاب شده بود.

علاوه بر شنا شاهو اولین فرد مبتلا به سندروم داون در ایران و جهان شناخته می‌شود که می‌تواند با قایق حرفه‌ای «کایاک» قایقرانی کند.

 همچنین شاهو محمدی، رکوردار شنای استقامتی سندروم داون در ایران و جهان است که توانست در آذرماه 1397 در مدت زمان یک ساعت 2483 متر شنا کند و این رکورد برای خود ثبت کند.


ارسال به دوستان
ارسال به دوستان
چاپ
نسخه چاپی


نظر کاربران

0
0
پاسخ به این اظهارنظر

۱۴۰۰/۱/۱۰
درود بر این قهرمان و مربیان و پدر فدا کارش

نظر خود را براي ما ارسال كنيد